superonline 200mbit

bahçeşehir 1. kısımda yaşıyorum. superonline a gittim. bana 200mbit için 150 lira önerdiler. ben de aldım.

sonra ttelekom aradı. biz 100mbit verebiliyoruz 160 tl için. onlara superonline ın anlaşmasını anlattığımda 'onlar bizim altyapımızı kullanıyorlar, zaten size 200 verememzler' dedi.

superonline ın 200mbitlik anlaşmasını kullananlar var mı ? doğru mu diyor ttelekom ?

şimdi şöyle oluyor bu olay superonline size kelime oyunu yapıp -bizim 150 tl ye 200mbit paketimiz var ondan verelim size diyebiliyor

sizin yapmanız gereken öncesinde bulunduğunuz adreste fiziksel olarak o hızı alıp alamayacağınızı sorgulamak olsun.

turktelekom doğru diyor da olabilir, ayak yapıyor da olabilir.
  • baharat  (09.12.20 15:01:47 ~ 15:03:04)
superonline kendi fiber altyapisini da kullaniyor olabilir

  • tahtakafa  (09.12.20 15:04:32)
Süperonline'ı arayıp sorarsanız söylerler kimin altyapısını kullandıklarını. En azından Vodafone fiber alırken müşteri temsilcisi oturduğum sitede kendi altyapılarını kullandıklarını söylemişlerdi. Ki tek fiber altyapı çeken de vodafonemuş.

  • IncredibleMau  (09.12.20 16:31:47)
Telekom’a inanırken iki kere düşünün. Benim eski adrese en fazla 16 veririz onu da 14 olarak alırsınız diyorlardı ama turknet 35’e abone yapıp 33 veriyordu. Telekom vdsl yok diyordu. Daha kendi altyapılarından haberleri yok.

  • catch the arrow  (09.12.20 16:42:10)
superonline 50mbit için 129tl dedi bana nasıl oluyor o iş?

  • duyurukullanıcısı  (09.12.20 16:44:35)
200 mbit ise fiber olması kesindir ve ttnet altyapısı değildir. arayın superonline'ı sorun.

  • co2s2  (09.12.20 16:57:52)
Ben kullandım 200mbit. Hatta başka bir zamanda 1 ay hediye 500mbit de verdiler. Gayet istikrarlı vadettikleri hızla hep gördüm.
Altyapı bölge bölge değişebilir ama bizim burada kendi altyapıları var. Eve kadar fiber kablo geliyor bu arada.

  • battal gemalmaz  (09.12.20 17:05:37)
Bu altyapı konusu hep tartışmalı.
TTNET'e sorarsan Superonline onların altyapısını kullanıyor, ama Superonline'a sorarsan, kendi altyapıları var (ben de böyle olduğunu düşünüyorum). Diğer şirketler bu iki şirketin altyapısını kullanıyorlar.
Ben aynı evde ttnet'ten superonline'a geçtim, ciddi fark var.

TTNET'in söylediklerine açıkçası inanmıyorum.
  • burfak  (10.12.20 09:56:36)
TT'ye hayatta güvenmem.

  • plutongezegendegilmi  (10.12.20 10:13:00)
ttnet altyapı konusunda kelime oyunu yapıyor. superonline'ın bazı aboneliklerinde ttnet altyapısı kullandığı doğru ama bunlar adsl/vdsl bağlantılar için geçerli. fiber internet içinse superonline kendi altyapısını döşüyor. 200mbit hız fiber olduğu için superonline altyapısıdır.

  • co2s2  (10.12.20 10:19:22)