evde spor.. ama ne kadar kalori yakabilirim ki?

selamlar. şimdilerde evde spor yapmaya başladım (evet biraz geç kaldım hepiniz çoktan six packlerinizi çıkardınız bile:D) ancak verim alabilmek için ne kadar süre yapmam gerektiğinden emin olamıyorum. bu işin usulü pes edene kadar devam etmek midir? internette 20-30 dklık mat üzerinde kendi vücut ağırlığımla yapabileceğim videoları takip ediyorum. dengeli beslenme ve kalori açığı yapmaya çalışıyorum bir yandan.

örnek vereyim şu video mesela: www.youtube.com
bunu 20 dk yaparken kayda değer bir miktarda kalori yakabilir miyim?

spor yapmak nefes nefese kalmak, ya da pes edene kadar yapmak değildir. evde yapacağınız bu tarz vücut ağırlığı antremanları ile maks 200-300 cal yakabilirsiniz. asıl mevzu başlamak, hareketsiz kalmamak. kalori açığını beslenme ile oluşturun. yaptığınız sporu bonus olarak görün.

  • Barbell  (08.12.20 22:30:56)
Ben evde hafif ağırlıklar ile 35-40 dakika çalışıyorum. Üç gün yapıp bir gün dinleniyorum. Şeker tüketmiyorum. If yapıyorum. Ne kadar kalori yakıyorum bilmiyorum ama sonuçtan memnunum. Yeni başlayacaksanız haftada altı gün yapmak zorlayabilir sadece.

  • ruhen hastayim ben  (08.12.20 22:58:53)
vücut ağırlığı ve hiit ile yarım saatte 300-400 kalori yakarsınız. kalori açığını proteinden yapmamaya dikkat edin yeter. sadece 300-400 olarak görmeyin ama kalori yakmayı gece uyurken bile enerji harcayacaksınız çünkü vücudunuz kasları oluşturmaya/iyileştirmeye çalışacak.

  • argent dawn  (08.12.20 23:12:37)