Sevgilinizle yılbaşı hediyeleşmesi yapar mısınız?

bundan önce 5 yıllık bir ilişkim vardı, ortak bir yaklaşımla "yılbaşı hediyesi" olayına ikimiz de girmiyorduk.

şimdi 3 aylık yeni bir ilişkim var, kararsız aldım :)

sizler sevgiliyle yılbaşı hediyeleşmesi yapıyor musunuz?

yapmıyoruz ama hediye iyidir hak edene, değer verene, değer bilene

  • bir soru sorcam  (08.12.20 12:09:38)
bence kararsız kalma, özel günlerde hediye almıyoruz biz olayı bana çok gereksiz geliyor. küçük soslar,sürprizlerden ne kendinizi ne hayatınızdaki insanı mahrum edin. hatta hediye almak için özel günü beklemeyin ama özel günleri de atlamayın derim ben. mutlu yıllar şimdiden.

  • denef  (08.12.20 12:13:09)
durduk yere bile hediye alıp vermeyi seven biriyim.
sevgilime de tabiiki alırım. bu bir "hediyeleşme" olmasa da olur. içimden geliyorsa alırım ki içimden gelir.

  • jimjim  (08.12.20 12:13:23)
yok ecnebi adetleri bunlar bize ters

  • ben  (08.12.20 12:15:01)
evet, yapilirsa guzel olur.

  • baldur2  (08.12.20 12:15:15)
Durduk yere hediye vermeyi severim +1

Ama 3 aylık ilişkim olsa tam olarak tanımadığım için ne alacağımı bilemeyebilirim
  • freebird5406_2  (08.12.20 12:35:04)
yapmak istiyorum ama ne alsam onu bilemiyorum.

  • scudman1  (08.12.20 14:45:35)
biz yapıyoruz. ben hediye vermeyi de almayı da çok severim. ilişkiyi canlı tutan ufak heyecanlar bence bunlar.

  • theseachange  (08.12.20 14:46:49)
yap yap, bugünler bir daha gelmeyecek. her anı güzel anılarla doldur.

  • stewie  (08.12.20 15:00:01)
stewie +1
böyle şeyler ilişkiyi sıcak tutar.
hediye almama meselesi çok soğuk ve gereksiz bir şeydir bana göre.
üstelik daha yeni bir ilişki, en güzel zamanlar, ufak bir şey de olsa alın bir hediye.
  • blatta hiberna  (08.12.20 15:53:08)
kız arkadaşım (yabancı) bana klasik Adventskalender dedikleri, noel gününe kadar 24 ufak hediye içeren büyük bir paket yapmış. çok hoştu. normalde yapmazdım ama ben de bir hediye alacağım yılbaşı için.

  • bohr atom modeli  (08.12.20 17:23:19)
Bence her halükarda al sen. Eğer ne gerek vardı falan derse ya da o sana almamışsa seneye (hala sevgili olursanız) almazsın. Ya da konuşursunuz o zamana kadar. Ama bu işin default ayarı almak bence, aksi konuşulana kadar en azından.

Soruna direkt cevap: Evet yapıyoruz, ikimizi de çok mutlu ediyor.
  • love my way  (08.12.20 17:59:58)
yapmıyoruz ama ilişki yeni olduğu için güzel olur bence sen al :)

  • ruby elixir  (08.12.20 18:59:33)
ben hediye alıp vermeyi çok seviyorum ondan alıyorum. beklentiye girmeden alıyorsam da sorun olmuyor, gelirse ne güzel, gelmezse de gelmemiştir yani.

  • lcha  (09.12.20 15:00:42)
İçimizden geldiyse ve maddi imkan varsa yapıyoruz. Ama bilerek başlamadık. Habersizce o bana ben ona almışız geçen senelerde öyle başladı. Hatta bu yılki hediyesi bugün geldi çok mutlu oldum, günüm güzel geçti. Onunki de yolda.

Ufak da olsa karşındakin yüzünü güldürecek bir şey almaktan kimseye zarar gelmez bence. Ajanda, kupa, sevimli çorap by tarz bir şey bile olabilir.
  • playing star again  (10.12.20 02:37:37)