Korona olmuş ihtimalim nedir?

Cuma akşam işten geldim. Daha sonra hiç dışarı çıkmadım. Bugün tekrar çıktım ve işe gittim. Öğleden sonra baş ağrısı başladı. Şu an zonkluyor. Kan şekerim de düştü, işe falan odaklanamadım, çıktım eve geldim.

Sabah bulaşmış olsa, akşama hemen belirti gösterir mi? Korona olmuş olabilir miyim?

Virusu ilk aldiktan sonra en az 5 gun gecmesi gerekiyor belirtilerin baslamasi icin. Bas agrisi tek basina endiselendirici bir sey degil bence ama normalden farkli hissediyorsan bu donemde her turlu kendini dinle.

  • robokot  (07.12.20 18:19:10)
Tedbirli olmakta fayda var ama belirtiler covid gibi değil. Bir de robokot'un dediği gibi 5 gün falan geçtikten sonra belirtiler ortaya çıkıyor. Hatta temastan sonra enfekte olsan da pcr testi negatif çıkabiliyor. Birçok örneği mevcut.

  • himmet dayi  (07.12.20 18:26:25)
5 gün ortalama bir değer, belirtilerin ortaya çıkma süresi 2-14 gün arasında kabul ediliyor, bu bilgi her yerde var.

  • mikro patlama  (07.12.20 20:19:48)
Zonklayıcı tarzda tek taraflı baş ağrısı genelde migrende olur. Eğer bulantınız, kusmanız, ışık ve sese hassasiyetiniz varsa bu migrenden kaynaklı olabilir. Yukarda da bahsedildiği gibi semptomlar hemen ortaya çıkmaz. Ancak baş ağrınız geçmez, yaygın kas ve kemik ağrınız olursa, nefes darlığı ve öksürük başlarsa covid testi yaptırmanız faydalı olur. Geçmiş olsun.

  • esmeralda villalobos  (07.12.20 23:29:29)