[]

Yurtdışından kitap almak

Merhaba duyuru sakinleri,
Daha önce yurtdışı alışveriş deneyimim olmadı bu sebeple bir sorum var.
Bir ansiklopedi arıyorum. Türkiye'de sadece amazontr'de var. Fiyat +800tl
Yurtdışı amazonda 36 dolar + 11 dolar kargo.
İkinci seçenekteki gibi alsam Türkiye'ye girdiğinde ekstra vergi vs ödeme gerekecek mi?

 
Amazonda ödeme ekranına gelince gönderim yapılıp yapılmadığı ve tüm ödemeniz gereken ücret gözüküyor, bunların üstüne ek vergi falan çıkmıyor. Ekstrem durum olursa ödersiniz, ödediğiniz ücreti amazona yazınca o tutarı iade ederler. Bazen ürün sayfasında gönderiliyor diyor ama ödemeye geçince gönderimi yoktur diyor.


  • bahoho  (07.12.20 16:27:11) 
Bookdepository.com'a da bir bak, kargo ucretsiz orada. Vergi de hic odemedim.
Amazon odeme ekraninda hem kargo hem vergi belirtiliyor, gumrukten geciste sitenin belirttiginden az vergi alinirsa fark hesabiniza iade ediliyor.

  • anna sun  (08.12.20 04:27:29) 
Çok yararlı oldu cevaplar, teşekkür ederim :)


  • oksijensiznefes  (08.12.20 10:59:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.