gece tuvalete kalmak prostat belirtisi mi?

genelde böyle deniyor ama bunun bir sıklığı olması gerekmiyor mu? yani ben hep gece tuvalete kalkarım. herkesi de böyle biliyordum. hatta ailemden de şahidim yani onlar da gece kalkıyor. ailecek prostat olma ihtimalimiz nedir? :) gece tuvalete gitme sıklığınız nedir? sıvı tüketme oranınız nedir?

valla ben her gece yataktan uyanıp gidiyorum. Günde yaklaşık 2 litre su içiyorum onun dışında kahva ve çay da çok içiyorum.

  • olaylar olaylar  (07.12.20 14:23:13)
Yetişkinlerde gece tuvalete kalkmak normal değil. Etrafımdaki hiçkimse gece tuvalete kalkmaz.

  • sta  (07.12.20 14:33:11)
ben gece 2-3 kere kalkıyorum. çok rahatsız edici. doktara gideceğim

  • tavish11  (07.12.20 14:34:23)
Yatmaya yakın bir şey içmiyorum, içersem de 2-3 yudum. mışıl mışıl uyuyorum.

  • yarey  (07.12.20 14:39:00)
sıvı tüketme oranından ziyade tükettiğiniz saate, akşam yediğiniz şeylere göre değişir.

  • uuth  (07.12.20 14:40:23)
Hastalık belirtisi.

  • Tochinoshin  (07.12.20 14:59:35)
Gece yatmadan önce 1-2 bardak su içip yatarım, hiç tuvalete kalktığımı hatırlamıyorum. Gün içinde de aralıksız çay-kahve-su-maden suyu içiyorum.

Dolayısıyla illa prostat değil ama belki bakteri vs. başka bir soruna işaret edebiliyor olabilir. Bence bi doktora gidin.
  • plutongezegendegilmi  (07.12.20 15:06:38)
gece tuvalete 1 kere yada en fazla 2 kere kalkılması normaldir. ama 2 den fazlaysa normal değildir. yatmadan 2 saat önce birşeyler içmeyi kesin bir de öyle bi bakın.

ben mesela saat 10dan sonra bir şey içmiyorum ve gece tuvalete kalkmıyorum.
  • sizofren06  (07.12.20 15:07:52)
birbiriyle çakışan çok bilgi var. mesela @sta X @sizorfren06.

10'dan sonra içmemeyi deneyeceğim. bakalım neler olacak.
  • Sour  (07.12.20 15:14:16)
gün içinde çay kahve su çok tüketiyorum, bu nedenle gün içinde çok sık wc'ye girer çıkarım ama gece uykudan uyanıp gidecek kadar hiç olmadım şimdilik..

  • strobist  (07.12.20 15:14:18)
Gece tuvalete kalkmak şeker hastalığının da belirtisi olabilir.
Gündüz de sık idrar yapıyor musunuz

  • fezagezgini  (07.12.20 20:12:53)
Bende iyi huylu prostat büyümesi var, evet prostatın belirtilerinden biri bu ama kesin budur diyemeyiz tabi, doktora gitmen lazım.

Bende ne olduysa 24 yaşında oldu, prostat iltihabı geçirdim. Doktora gittiğimde prostatımın olması gerekenden çok daha büyük olduğunu söylemişti. Prostat iltihabı ara ara tekrarlıyor. 28 yaşına geldiğimde, yani geçen yıldan beri de geceleri işemeye kalkmaya başladım, genelde bir defa kalkıyorum, nadiren kalkmadığım oluyor.

Ne içtiğinle hiç alakası yok. Ben hayatım boyunca, yatmadan 30 saniye önce (öyle 3-4 saat de değil) hep dev bir bardaktan -en az 250-300 ml- su içmeden uyumayan bir insandım, hiç de uyanmıyordum geceleri.

Şeker hastası değilim. Hiçbir hastalığım da yok.

Artık içmiyorum, ona rağmen işemeye kalkıyorum. :))
  • hayirsiz  (07.12.20 21:02:13 ~ 21:07:27)