[]

sevgili adayı/sevgili/flört vb ile ilk buluşmada...

bu konuda insanların çok farklı bakış açıları olabiliyor malum;

yakından tanımak için neler sorarsınız?
neleri ilk buluşmada sormazsınız?
hangi konulara girersiniz, kendiniz ile ilgili nelerden bahsedersiniz?
ilk buluşmadan şu şu konulara girilmesi, şu soruların sorulması beni rahatsız eder dediğiniz şeyler var mı?

yaş/cinsiyet ile bahsederseniz ne güzel olur hatta.

 
flört buluşmasına iş mülakatına girer gibi gitmek hiç hoş değil, muhabbet nereye giderse onun üstüne merak ettiğimi sorarım. bunca yıllık insanım, bir gün bir flört buluşmasına giderken "şunu sorayım" demedim. böyle hesaplı kontrollü olunca samimiyeti kaçıyor işin.
sorulmasından hoşlanmayacağım sorular tam da böyle, gelmeden önce hesaplanmış sorulardır.

  • Jux  (06.12.20 22:34:14) 
ilk buluşmada yüzeysellik normal. derinlere girmeden zaman geçirip geçirmediğini keşfetmek önemli. dolayısıyla anlam aramadan/vermeye çalışmadan akışa göre ilerlemek daha doğru bence.


  • sanzelize canavari  (06.12.20 22:40:22) 
Oturup plan yapılmaz ki, laf lafı açar doğal bir şekilde ilerler bu işler. Akışına bırakmak lazım.

Yeni tanıdığın bir insana gidip sırrını açmazsın mesela veya gidip eşek şakası yapmazsın. Bunlar flört için de geçerli.
  • playing star again  (07.12.20 00:25:46) 
playing star again +1


  • himmet dayi  (07.12.20 16:46:53) 
kazançla ilgili herhangi bir şeyi ne ilk konuşmada ne de sonraki konuşmalarda sirmam. Bana sorulursa, ima edilirse, herhangi bir şekilde bahsi geçirilirse rahatsız olurum. Mesela bir malla ilgili bile pahalı, ucuz yorumu yapmam. Çünkü onu pahalı, uygun, ucuz bulmam benim kazancım ile ilgili birazdan. Belli edecek herhangi bir şeyden kaçınırım. Evimin büyüklüğü, arabanın modeli, bilmem ne. Bunlardan bahsetmem gerekirse tamamen genel, niteleme olmadan bahsederim. Bazen bunun ucunu o kadar kacırıyorum ki ailem çiftlikte yasıyordu bir ara. Onun yerine sürekli bahçe diyordum, büyüklüğünden hic bahsetmedim. ve ziyarete gelen birinin yaşadıgı şaşkınlığı hala unutamıyorum. Insanları yanıltabiliyorum. Kısaca para mal mülk konuşmam.


  • velvetmorning  (07.12.20 17:04:29) 
Akışına bırakıyoruz. Laf lafı açıyor, açmazsa çevrede görülen şeylere yorum yapılıyor. Geçen böyle böyle oldu veya tee ben çocukken şunu bunu yaptım. İşinle alakalı tespitler, özellikle insanlar üzerine tespitler çok konuşturan konular.

Girilmeyecek bölgeler; para, geçmiş aşk hayatının ayrıntıları.
  • Amory Lorch  (07.12.20 17:58:06) 
sal bovşer..

eğer sevgili olursanız o günkü saçmalıklarınızı birbirinize anlatıp güleceksiniz sonra zaten.
  • AlsterWasser  (07.12.20 20:10:05 ~ 20:10:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.