[]

Kolesterol ilacının etkisi ne zaman geçer?

10 gün kullandım ve 190 olan ldl 85e düştü. şimdi ben bu ilacı ( 20lik lipitor) kullanmazsan eski haline ne zaman gelir bu ldl ? 3 gün, 3 hafta, 3 ay ? tahmini olan var mı ?
 
Kolestrol ilaci agri kesici gibi degildir.10 gunde bu kadar dustu birakayim ilacida degildir.hayat tarzin ,aliskanliklarin ve bedeninle alakali sonuclara gore kullanilir.degerler hizli degisebilir ama bu sure 10 gun degil.anlik degerlere bakma.

Diyelim ki dustu,ne zaman yukselecegi yuksek oranla senin yasam tarzin ve genetiginle alakali.
  • duptıs  (06.12.20 16:08:23) 
o kolesterolün yüksek olmasının sebebi var. bu da büyük ihtimalle yaşam biçimin ve yediklerin. Bence onu düzeltmeye çalış.


  • spankenstein  (06.12.20 16:29:30) 
@duptıs haklı.
Zaten doktorun da '1 Ay düzenli kullandıktan sonra gel, yan etkileri için kan değerlerine bakacağım.' demiştir. Demediyse de diyen bir doktora git.

  • Mirket  (06.12.20 16:35:58) 
190 olan ldl 10 günde düştüyse ilaçla ilgisi yoktur. Ya ölçüm yanlış ya da yeme alışkanlığın değişti. Hormonlarında sorun olmadığı için boşuna ilaç kullandığını düşünüyorum.


  • Mistyimage  (06.12.20 16:43:24) 
yeme alışkanlığım son 2-3 ayda çok değişti. ekmek şeker vs tamamen kestim. sormak istediğim, 10 günde ldl'yi yüzde 50 düşüren ilacı 3 gün kullanmazsam tekrar eski haline gelir miydi. bakalım görücez


  • ismim ibrahim  (06.12.20 17:03:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.