[]

Kestaneleri nasıl pişirsek?

Geçen fırına atmıştım çoğu kurumuştu. Mikrodalgaya attım yandı

Var mı önerisi olan? Püf nokta falan


 
çizik attıktan sonra tencerece (teflon gibi) azcık dibine su koyarak yapıyoruz kapağını kapatıp.


  • tolgan  (04.12.20 19:59:04) 
biz cizdikten sonra yarim saat kadar buzlu suda bekletiyor, sonra firinliyoruz. fena olmuyor. (firinda cok bekletmezseniz o kadar kurumuyor)


  • dilemma of subscribtionability  (04.12.20 20:02:50) 
tolgan +1 tavada yapıyorum aynısını

bunun dışında ben düdüklüde haşlanmış şeklini de seviyorum.

3. olarak da şunu önerebilirim

productimages.hepsiburada.net
  • westblack  (04.12.20 20:06:26) 
e fırında az tut sen de. kurutana kadar pişirme. zaten çiğ de yenebilen bir şey öyle abartı kızarmasına gerek yok.


  • bohr atom modeli  (04.12.20 20:19:40) 
Çizik atın, yarım saat suda bekletin, sonra fırın veya ocak. Pişince içinde havlu olan bir kapta iyice sarıp on dk beklettikten sonra afiyetle yiyiniz. Dışarda yediklerinizle aynı olmaz, onlar şekerli suda bekletiliyor.


  • Phoebe  (04.12.20 22:35:57) 
Çizik atıp tuzlu suda (tuzsuz da olur herhalde) yarım saat beklettikten sonra tepsiye dizip fırına atıyoruz. Renk değiştirip kabuklar açılınca kapatıyoruz.

Edit: Önceden ısıtılmış 180-200 derece fırına atıyoruz.
  • yineiyisinoxford  (04.12.20 22:53:48 ~ 23:13:29) 
kaç derecede fırına atıyorsunuz? fırın sıcak mı, sıfırdan mı ısınıyor?


  • lostys  (04.12.20 22:57:16) 
30dk suda bekletin.

fırına atınca da fırına metal kase içinde sıcak su koyun buhar yapsın. 10dk 5dk aralıklarla karıştırın.

çıkınca

1-) delikli süzgeç içine koyun altında gene buhar olsun hem sıcacık yemeğe devam edersinizz hem de yumaşaklık devam eder.

2-) ya da normal bir tabağa koyup üstüne havlu koyabailirsiniz, sarabilirsiniz.. ama bez/havlu/peçete nemli olacak. onu da ben şöyle yapıyorum elim ıslak havlunun üzerine elimdeki damlaları serpiştiriyorum.

son olarak kestane kuruysa kurudur :) fırından dolayı değil. biz kestanenin memleketindeyiz burda bile 2. haftaya kuruyor.

eğer kuruysa suda haşlayın bence...

son olarak kestane de bence şans işi :)
  • qobel  (04.12.20 23:05:02) 
İyice çizip suya atıyorum, en az bi yarım saat 1 saat duruyor. Sonra çizikler genişleyip kolay soyulcak hale gelene kadar fırına atıyom 200 derece falan yaklaşık 20 dk oluyor. Güzel oluyor kurumuyor. Fırına ve kestaneye göre değişiklik gösterebilir


  • mirafiori  (04.12.20 23:30:57) 
Mikrodalgada ortaya bir bardak su koyuyorlar, su koymadan mı attınız?


  • adivar  (05.12.20 10:21:18) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.