Pizza salonu çin ideal fırın arıyorum

Öncelikle araştırma aşamasındayım daha önce pizzacıda çalışmış ya da fırın işinden anlayan arkadaşlarımız bilgi verirse sevinirim. Pizza salonu açmak istiyorum bu dönemde tüm bilgileri edinmekle geçireceğim. Fırın konusunda elektrikli gazlı fırınlar gördüm araştırırken bir de taş fırın tipinde yine doğal gazla çalışan fırın. Bunlar dışında varsa başka tip fırınlar onları da değerlendirelim. En uygunu performans ve fiyat olarak ne önerirsiniz?

Valla iyi bir yiyici olarak malum en iyisi odun ile isinan tas firin. Bu kolay degil ama, bu olmazsa gazla isinan tas firin. Digerlerinde yapilan pizza tam olarak pizza olmuyor bence

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (04.12.20 11:20:30)
bence öncelikle açacağın pizzacının nasıl servis edeceğini düşün.

fast food tarzı mı?
restaurant tarzı mı?
gurme tarzı mı?
paket servis tarzı mı?
öğrenci tarzı mı?

ona göre bir ekipman seçmen gerekir.
  • duyurukullanıcısı  (04.12.20 11:20:32)
Öğrenci tarzı küçük bir dükkan düşünüyorum sanırım dükkanın en büyük olayı fırın olacak

  • alttire  (04.12.20 11:48:48)
doğalgaz destekli, odun yakmalı fırın

  • bir soru sorcam  (04.12.20 12:12:25 ~ 12:13:26)
Abi ogrencileri birak ulkede pizzadan anlayan insan yok dogru duzgun. Oyle canavar gibi firin kurarsan pek iyi olmayabilir. Dandik elektrikli firin pizzasina ucuz kasari boca et bak nasil bayila bayila yiyorlar

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (04.12.20 15:58:23)
napoli usulü fırınlar var. Şu tip: images.app.goo.gl

bir arkadaşım italya'dan getirtmişti seneler önce ama artık burada da var diye biliyorum. doğal gaz + odun ile çalışıyor böylece fırının her yerine ısı eşit derecede dağılıyor.
  • elektr10  (04.12.20 16:36:59)