Robot süpürge triplex ev ve wifi sorunu

Bu süpürgelere niyetleniyorum bi süredir, aşağıda duyuruyu görünce de sorayım dedim.
Şöyle ki ev 3 katlı ve her katın planı farklı doğal olarak. Bu süpürge 3 kata ayrı haritalama yapabilir mi? 2 kata yapsa o da olumlu.
Diğer sorum da şu, evde modem güneydeki salonda duruyor. Normal kullanımda bile 2. Katta bulunan kuzeydeki odada wifi çekmiyor. Bu kısmı temizlemesi mümkün değil herhalde. Haritalama yapmak için bile wifi gerekiyorsa orayı direkt atlayacak mı?

Süpürge ile beraber sinyal genişletici de alsak bu sorunu çözer mi?

birden fazla harita kaydedebildiginiz modeller var cok katli evler icin. ozelliklerinde gorursunuz zaten. roborock s5max, s6maxv, viomi v3 gibi modellere bakmanizi tavsiye ederim. ikinci sorunuz icin pek fikrim yok.

  • hjarteblod  (04.12.20 02:08:59)
1. souyu bilmiyorum ama 2. soru için wifi extender, access point gibi bir şey alırsanız yanında wifi sinyalini yeteri kadar alabilir sanırım.

  • westblack  (04.12.20 02:31:45)
xiaomi roborock s5 max var bende,
ev 3 katlı ama sadece 2 katı kullanıyorum.
multiple map seçeneği var. her katı ayrı ayrı haritalıyor. sanırım 4 kata kadar kayıt edebiliyormuş.
dediğiniz gibi xiaomi nin wifi güçlendiricisi var. 90 liraydı ben aldığımda ondan takarsanız sorun yaşamazsınız. çok memnunum.
  • ada meltemi  (04.12.20 12:37:43 ~ 12:38:49)
haritalama icin wifi'a ihtiyaci oldugunu sanmiyorum. sadece cekmeyen yerdeyken nerede oldugunu goremezsiniz uygulamasindan, size sikistim diye falan haber veremez, ama calisir.

  • lemmiwinks  (04.12.20 13:12:38)