[]

3 ayda 1 çift maaşın yıllık netini bulmak için

brütten nete hesaplamaları doğru çalışıyor mu? 3.aydaki maaş ikramiye adıyla yatıyor sanıyorum, dolayısıyla normal aylardaki brüt maaştan daha mı az kesinti yapılıyor aslında öğrenmek istediğim o.
 
Daha az kesinti yapılmaz,sgk vergi herşey kesiliyor. Örneğin brütün 5.000 ise 5.000*16/12=6.666 tl aylık brüt üstünden yıllık ortalama netini bulabilirsin hesaplama sitelerinden.


  • kumulatifvergimatrahi  (03.12.20 00:51:35) 
sgk primi o az daha kesilse bile, onumuzdeki tavani asmazsa aradaki fark tekrar sgk primi olarak eklniyor. o yuzden rakamlari bilmeden hesaplama yapmak imkansiz gibi :)


  • sweetoffice  (03.12.20 11:33:51) 
sweetoffice +1 , devreden sgk diye bir şey var. brüt rakamı bilmek lazım


  • benaslinda  (03.12.20 14:16:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.