Wifi Adaptör

Modem evin öteki ucunda ve ethernet kablosu çekmem mümkün değil. Wifi adaptör diye bir şeyi de ilk defa bir saat önce duydum, pahalı olmayan önerilere açığım.

Bir arkadaşım şunu önerdi, uygun mudur sizce de? www.amazon.com.tr

Bu adaptör ile evin öteki ucundaki modeme bağlanmak sorun olabilir. Çekmeyebilir internet. Antenli olan modellere bakın bence. O da yine çekmeyebilir ama denemek lazım.

  • himmet dayi  (02.12.20 20:35:17)
ihtiyacınız olan şey, şöyle bir şey:

www.amazon.com.tr
  • tom creo  (02.12.20 20:38:48)
@tom ceo +1
pişman olmazsın.

  • teritori  (02.12.20 20:51:59)
powerline adapter araştırın derim

  • Tam1Hi0n3  (02.12.20 20:54:49)
Masa üstü bilgisayar için sormuştum, onu yazmamışım ilk duyuruda. :/

  • rahip janick  (02.12.20 21:26:58)
eğer arka odadan wifi çekiyorsa evet iş görür senin attığın. Ben bu tür bi dark marka anteni 3m usb kablo ile kapıya doğru uzattım, kasanın arkasından kapıya doğru gidiyor yani.

Fakat taşınınca yeni evde Tplink powerline da aldım şu an kendi odamda wifi vericisi de var :D powerline ek olarak güzel çözüm eğer wifi sinyali arkaya ulaşmıyorsa. Ki kasanın çevresinde ikinci bir priz varsa ethernet de çekebilirsin ve direkt modemden çekmişsin gibi olur.(uzatma ve üçlü priz tavsiye etmiyorlar)
  • nhk ni youkosu  (02.12.20 22:00:49 ~ 22:01:45)
ya, şöyle söyleyeyim, laptop şu an gayet iyi çekiyor bulunduğum noktadan. eğer benim linkini attığım adaptör bir laptop kadar sinyal almamı sağlarsa hemen vereceğim siparişini.

  • rahip janick  (02.12.20 22:04:28)
Powerline adaptör al. Wifi genişletici çare olmaz.

  • faith no more  (02.12.20 22:34:35)
@faith no more, fiyatlarına baktım da, mümkün değil. 100 lirayı aşmak istemiyorum. 100 lirayı aşmadan derdime çare bulamıyorsam da başka bir yol bakarım.

  • rahip janick  (02.12.20 22:38:39)
seninki laptop kadar olur mu bilmiyorum ama ben garanti olsun diye şöyle antenli almıştım:

www.hepsiburada.com
  • nhk ni youkosu  (02.12.20 23:38:45)
www.hepsiburada.com

Ben bunu kullanıyorum. Odamdaki prize taktım. Ethernet bağlantısı ile kullanıyorum. Bunu pahalı bulursunuz. Ama en azından alacağınız cihazda ethernet yuvası olursa iyi olur bence.
  • İnatçılığın yeryüzündeki temsilcisi  (03.12.20 00:27:15)