[]

Sucuk tarifi?

İnternette adamakıllı tarif bulamadım. Şöyle 1 kg kiymaya şu kadar gr tuz,su kadar gr sarımsak tarif lazım.
 
Daha önce aklıma yatan bir tarifi not almıştım ama henüz yapmadım:

1 kg kıyma için gerekli malzemeler. (kıymayı dananın kaburga etinden yaptırın muhakkak)
-1 baş sarımsak
-1 yemek kaşığı tuz
-2 yemek kaşığı tatlı toz biber
-1 yemek kaşığı acı toz biber
-1 yemek kaşığı karabiber
-2 yemek kaşığı kimyon
-1 tatlı kaşığı çemen unu
-1 çay kaşığı zencefil
- sucuk doldurma makineniz var ise 1 m bağırsak yoksa streç filme saracaksınız.

sarımsakları güzelce ezin, daha sonra kıymayı baharatlar ve sarımsak ile en az 15-20 dakika yoğurun, iyice etin içine işlesin.
daha sonra kıymayın üzerini streç filmle iyice örtüp en az 24 saat buzdolabında bekletin.
bağırsakları yumuşaması için 10 dakika ılık ve sirkeli suda bekletin.
daha sonra bağırsağın en arkasına düğüm atıp komple sucuk doldurma aparatına geçirin ve kıymayı doldurun gerisi sizin el becerinize kalmış.
şayet sucuk doldurma makineniz yoksa eşit parçalarla bölüp uzunlamasına streç filme sarıp kenarlarını hava almayacak şekilde kapatın. yaptığınız ürünleri buzluğa koyup dondurun istediğiniz zaman kesip kesip yiyebilirsiniz.
  • faithless  (02.12.20 21:41:10) 
www.hepsiburada.com

şu üründen alıp yapabilirsiniz. tüm oranlar ayarlanmış.
  • xrated  (02.12.20 23:14:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.