Sürekli kendinden bahsetmek için yazan, samimi olunmayan tip

Merhaba arkadaşlar,

Yaptığım işle ilgili bir meslek grubunda sorduğum bir şey ile alakalı birisi mesaj attı 2 ay önce falan. Kendisi de aynı işle ilgilendiği için konuşuruz diye ekledi, ben de kabul ettim. Epey konuştuk bu geçen süre zarfında. İlk başta bir şeyler sormak için yazıyordu 2 günde bir ama artık işin cılkı çıktı. Allah'tan eskisi kadar çok yazmıyor. Ya "Şuna mail attım, buna mail attım, şu şirketler bana döndü." diye haber vermek için yazıyor ya da bugün kendimi geliştirmek için "Şunları araştırdım, bunlara göz gezdirdim, şu kadar süre boyunca bunlara odaklanmalıyım."

Söze de bir şey sormak istediğini dile getirerek giriyor. Ama soru moru yok. Habire kendi işlerinden bahsediyor. Mesleğiyle alakam olmasa da bana tüyolar vermeye çalışıyor. Ama bunların hiçbirisi de beni ilgilendirmiyor. Doğru düzgün tanımıyorum, samimiyetimiz yok, bana ne bunlardan. Hadi yakın bir arkadaşım, yakınım falan olsa tamam diyeceğim de o da yok.

"Bana ne bunlardan?" diyeceğim o da olmayacak, gelen mesajları kim olursa olsun cevapsız bırakmayı da sevmiyorum. Bir insan neden kendisinden bahsetmek için yazar. Ayırdığım zamana bile yazık o derece. Lise de falan vardı böyle arkadaşlar, sadece kendinden bahsederdi, size söz fırsatı vermezdi. Neden böyleler sizce? Etrafınızda falan var mı böyle sizi boş yere meşgul edip "WTF?" dedirten? Teşekkür ederim.

İstediğini yazar, istediğini çizer, boş boş konuşur, insanların canları ne isterse yazmalarına, yapmalarına hakkı var. Karşısındaki bunu kabul ediyor mu etmiyor mu burdaki çizgi bu, sizin yerinizde başkası olsa sınırlarını net bir şekilde belli eder ve rahatsız olduğu noktada kibarca ona sınırını gösterirdi ve o mesajları yazmaya devam edemezdi. size edebilmiş.

başkalarını siktir edin, şu kadar yazmanıza yazık. kendinize odaklanın, neden bir yetişkin olarak sinirimi bozmasına izin verdim diye sorun.
  • hopp  (03.12.20 00:18:34)
Çok basit değil mi ? Bak şuan işle ilgileniyorum bahsettigin şeylere ayıracak vaktim yok konuşmak istersen aralarda sohbet edebiliriz, aradada 10 15dk konuşursun geçersin

  • wiekannich  (03.12.20 00:25:23)
Rahatsızlığını dile getirmekten çekinmen saçma ama çok çekiniyorsan beyaz yalanlara başvurabilirsin. İşim var şuan konuşamam de geç zaten bir kaç kez bunu yapınca anlayıp yazmaz.

  • wacot  (03.12.20 03:12:08)
Engelle geç?

  • yarey  (03.12.20 03:42:21)