LocalStorage'la ilgili

Selamlar,

<textarea id="note1"></textarea>

Bu basit html text area kısmında yazılan text'in sayfa yenilenince gitmemesi için javascript Local Storage kodunu nasıl yazıyoruz? 1-2 saattir video bakıyorum fakat kodu çalıştıramadım.

textAreaValue = document.getElementById("note1").value;
localStorage.setItem("note1Val", textAreaValue);

şeklinde setleyebilirsin. bunu yenilediginde çağırmak için de sayfa açılır açılmaz,
var note1Value = localStorage.getItem("note1Val");
document.getElementById("myTextarea").value= note1Value ;

fonksiyonunu çalıştırman gerekir.
  • ayin yazari  (01.12.20 23:32:23)
Şöyle ufak bir not bırakayım, localStorage'ın yanısıra sessionStorage diye de bir olay var. Daha lightweight versiyonu, kullanıcı tab'ı kapatıp gidene kadar veriyi ram'de tutuyor. Aynı domain'de sayfayı yenilemeniz veya başka sayfaya gitmeniz (ya da restore session durumları) sessionStorage'ı yok etmez. localStorage ise diske kaydeder ve bilgisayarı kapatıp açsanız bile o veri orada durur.

Niye bahsediyorum? Sürekli bir şeyler yazıp geri getirecekseniz sessionStorage daha hızlı olur. Bir de localStorage'ı işiniz bitince özellikle silmeniz gerekir, sessionStorage'da böyle bi sorun yok, sayfa kapanınca veriler gider.
  • plutongezegendegilmi  (02.12.20 00:16:43)
Tam session kulanın yazacaktım @plutongezegendegilmi yazmış.

  • ycaycayca  (02.12.20 09:35:39)