Birlikte çalışan yazılımcı sorunsalı

Çok kısa sürede profesyonel tecrübesi olmayan (Git vs. bilmeyen) bir gruba iş yaptırmam gerekiyor. Ancak Covid sebebiyle fiziksel dosya paylaşım yolumuz baya sınırlı. Proje Unity3D üzerine yapılacak. Bu grubu ben nasıl projede dosyaları konusunda güncel tutarım? Git kadar sağlıklı olmasa da en hızlı nasıl çözerim bu olayı?

Bir dakikalık küçük bir video çekin git kullanımı üzerine, ona baka baka yapsınlar.

Bi de hafif utanç verici bir anı ama: kod yazmaya ilk başladığımda git falan bilmediğim için, bi arkadaşla projeyi dropbox üzerinden paylaşmıştık. Sync on save özelliği olduğu için dosyayı kaydediyordum, onun bilgisayarında otomatik olarak görünüyordu işte bi kaç dakika sonra. Böyle bir şey de deneyebilirsiniz tabi ama çok sağlıksız, özellikle unity üstünde nasıl çalışır, conflict yer misiniz, indexleme nasıl yürür vs. hiçbir fikrim yok.
  • plutongezegendegilmi  (01.12.20 20:23:02)
Dediğiniz gibi ufak bir video çeksem daha rahat olacak en nihayetinde branchleri falan ben kontrol edersem tek yapmaları gereken push..

  • bir peynir kutusu kibrit  (01.12.20 20:56:33)
Hatta .git dosyasinda birçok ayar oluyor. Projeyi kurarken sen ayarla her seyi ki karşı taraf ugrasmasin. Hatta remote bağlan kurulumlarını falan sen yap çık. Sonra da commit yapmayi ogret yeter. Balık yemeyi ogret yani. Balık tutmayı kendi öğrensin.

  • pass  (01.12.20 21:07:28)
VCS kullanmamamis kadar amator bir ekiple profesyonel is yapman imkansiz gibi birsey. universitede bile VCS kullaniliyor. hadi bilmiyorlar diyelim, .git kullancaz acin ogrenin dersin ortalama seviye birisinin yarim gununu almamasi lazim temel komutlara asina olup kullanmasi. eger bu sureci gecemiyorlarsa yol yakinken ayrilmak daha mantikli. Butun IDE'lerde zaten VCS entegrasyonlari vardir, komut satiri kullanmalarina bile gerek yok.

  • crucio  (01.12.20 23:25:51 ~ 23:27:04)