Oda ışıklandırma - lambader

Akşamları evdeyim. Genelde masa başında vs. çalışıyorum. Oda çok aydınlık. Hem loş olsun hem de ortamda yumuşak bir ışık olsun diye lambader almak istiyorum. Hangisi alayım?

İkeada şöyle bir şey var. Resimdeki gibi bir ortam sunar mı? Fotoğraf için ekstra ışık kullanmışlardır muhtemelen.

www.ikea.com.tr

Ya da şöyle standart bir şey mi alayım? Daha uygun şunlar.

ty.gl

Amacım şöyle bir ortam sağlamak akşamları.

youtu.be

ikeanınki sadece tavanı aydınlatır. lambader ise tüm çevreye loş ışık verir etrafı sarılı olduğu için ama lambaderi tercih ederim yani
videoda yerde minik lamba var bu arada. adamın arkasında olduğu için rahatsız etmiyor ama gözünü alır o insanın.

  • neira  (01.12.20 19:51:27 ~ 19:52:05)
estetik kaygı güdülüyorsa vivense olan iş görecektir. ucuz ve güzel. benzerleri var daha da ucuz. araştırılabilir.
ben çıkıp alışveriş yapamadığım için, malum pandemi, evde yatak başındaki abajurlardan birini oturma odasına aldım, köşeye koydum, güzel bir ışık yaydı.
www.ikea.com.tr zamlamışlar bu arada.
özetle bu tarz bir ışık kaynağı varsa kullanılabilir.
  • cliquot  (01.12.20 19:54:22)
Üç ayaklılar çok kaliteli olmazsa bir ayağı sürekli çıkıyor ve lamba baaaam diye düşüyor.

  • physcos physcos  (01.12.20 20:10:08)
şafak salda armağan amcaların yakın arkadaşı.

bunu neden dedim. armağan amcalar da yayın yapıyor aynı şekilde... ve de inanmayacaksın filtre var :) bence şafak salda da filtre kullanıyor. yani o ürünleri alsan da aynı ortamı yakalayamayabilirsin.

youtu.be

sözlükten iletşime geçip sorabilirsin.

eksisozluk.com
  • qobel  (01.12.20 22:50:44)
bence senin derdine derman olacak sey duvardan yansiyan isik.

kafasini duvara cevirbilecegin bir (veya birkac) lamba al derim ben.
  • lamartin  (02.12.20 13:07:01)