İş Yeri Ümraniye'de Olan Birine Tavsiye

Merhaba,

İş yeri Ümraniye'de olacak olan birine kiralık ev için hangi semt/muhit daha uygun olur? Gerek işe yakınlığı (gidişi 30 dk yı geçmeyecek), gerekse toplu taşıma kolaylığı ve semtin düzgün olması açısından? Bir arkadaşım için soruyorum. Ben Anadolu tarafına yabancı olduğum için yardımcı olamadım kendisine. Mesela Moda semti iyi ve doğru bir tercih midir?

Bütçesi 2500 - 3000 tl civarı olabilir. 1+1 veya 2+1 makuldür kendisi için.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Moda’da o fiyata ev bulamazsın ki:( Şerifaliye falan bakabilirsin

  • suicides underground  (01.12.20 17:54:02)
atakent, çakmak, şerifali
moda'da 2500 zor olabilir.

  • sutlu nescafe  (01.12.20 17:56:44)
@suicides underground @sutlu nesacafe

max 3000 olabilirmiş şimdi sordum o da mı olmaz Moda'da? :(
  • elektr10  (01.12.20 17:57:52)
moda neden? ulaşım açısından da biraz ters kalıyor çünkü.
3000 bile zor olabilir. olanlar da bodrum, kot altı falan olabilir. bina yaşına hiç girmedim.

  • sutlu nescafe  (01.12.20 17:59:06)
Ümraniye'nin neresinde? Ayrıca Ümraniye sınırları içinde bir yer düşünmez misiniz? Moda Ümraniye arası gidiş trafik sebebiyle 1 saati geçebilir mesela.

  • berkan11  (01.12.20 18:05:38)
@sutlu nesacafe

moda tarafı hoşuna gidiyormuş ondan. :) yoksa kendisinin de anadolu tarafıyla ilgili bir bilgisi yok.

şerifali, atakent, çakmak taraflarına baksın o halde.
  • elektr10  (01.12.20 18:06:30)
Doğu ataşehir

İşe yakın (arabayla 10-15 dk.)

Merkezlere ve aktarma noktalarına toplu taşıma
(Kadıköye, uzunçayıra vs. otobüs)
(Kadıköye, bostancıya, suadiyeye, beşiktaşa, taksime dolmuş)
(Kadıköye, üsküdara vs. minibüs)
bunlar kendi kullandıklarım, kendim kullanmadığım bir sürü daha şey geçiyor evimin önünden.

Semt düzgün (atakent, çakmak ve şerifali'den daha güzel)

güzel 1+1'ler 2000, 2250 civarına tutulur.

Moda'dan işine gitmesi yoğun saatlerde trafikle 1 saati bile bulabilir.
  • king lizard  (01.12.20 18:09:34 ~ 18:15:35)
araba varsa kozyatağı, şenesenevler çengelköy taraflarına bakabilir. Araba yoksa önce üsküdar daha sonra kavacık olabilir. Aslında toplu taşıma çengelköy tarafından da rahat.

  • istege bagli sigortasiz  (01.12.20 18:20:37)
Göztepe, Suadiye, Erenköy, Kozyatağı, Acıbadem, Koşuyolu, Altunizade semtlerinde olabilir.

Buralar hem nezih hem de ulaşım açısından Moda'ya kıyasla daha iyi yerler.
  • himmet dayi  (01.12.20 19:20:57 ~ 19:21:22)
Umraniye'nin neresinde olacak işyeri? Nasil gidip gelecek?

Bu ikisini bilirsek daha makul öneriler gelir.
  • pass  (01.12.20 21:14:38)
Ataşehir tarafına da bakabilirsin ama aidat dahil 2500-3000'e zor olabilir. Ben olsam denize yaklaşmaya çalışırım, ataşehir mantıklı o bakımdan. örnek mah tarafına bakabilirsin olmadı.

  • roket adam  (01.12.20 23:07:21)
Ümraniye’de nerede olduğuna bağlı.Ümraniye çok büyük ve üç bölüm gibi. Çok pahalı sitelerin olduğu yerler, orta sınıfın yaşadığı ve gece kondu bölgesi(birlik mahallesi) Bence en ideal yer Atakent. Ümraniye’nin daha nezih, parklara yakın ve kısmen daha yeşil bir kısmı.

  • desperatehousewife  (02.12.20 03:29:44)
@pass @desperatehousewife

Valla Akkom’un orası dedi ama neresi olduğuna dair hiçbir fikrim yok.
  • elektr10  (03.12.20 10:48:27)
Akkom'un arası ise fazla uzaklaşmayıp o bölgede oturmasını ısrarla tavsiye ederim. Arabayla inanılmaz bir trafik oluyor o bölgede, modaya falan git gelde hayattan soğur.

  • roket adam  (03.12.20 12:53:02)