Covid-19 pozitif olanların karantina süreci

Pozitif çıktıktan sonra 10 günlük karantina süreci bitince tekrar test yapılmıyor bildiğim kadarıyla. 10 gün sonra hastalık belirtileri de geçtiyse tamamen iyileşmiş ve başkasına bulaştırmayacak şeklinde mi kabul ediliyor?

'Tamamen iyileşti' diyemiyor isek test negatife dönmeden karantina süreci neden bitiriliyor?

hastalık aktif devam etse de bulaştırmadığı düşünüldüğünden rahat davranıyorlar.

  • lcha  (30.11.20 13:01:54)
Bakanlık, 10 gün sonunda semptomların devam etse dahi test yaptırmadan karantinayı sonlandırıyor. Semptomların ilk ortaya çıktıktan 10 gün sonra bulaştırmadığını iddia ediyorlar.
Bana kalırsa bu pek de mantıklı değil ama sayın bakanımız +10 gündür yoğun bakımda yatan hastanın başına koruyucu önlem almadan girerse ikna olabilirim :)

  • housedaki topal doktor  (30.11.20 14:33:11)
@housedaki topal doktor 'un önerisine +1

  • co2s2  (30.11.20 14:52:41)
çünkü mallık bunu gerektirir. hastanın hayata karışıp para harcaması gerekiyor, ayrıca köleliğe devam etmesi ve çalışması lazım galiba. başka bir şey gelmiyor aklıma.

  • Improbable  (30.11.20 15:10:00)
Peki Avrupa'da durum nasıl? Bilen var mı?

  • himmet dayi  (30.11.20 16:36:28)