[]

şöyle bir uygulama site vs var mı? [birikim hesaplama hk]

totalde a miktar birikimim var, her ay x tl birikim yaparak, yatırım yaptığım yerde aylık %2-3, yıllık %20-27 arası net karla uzun vadede ne kadar birikim yapabileceğimi hesaplamak istiyorum. excel'de denedim de akşam akşam saçma sapan sonuçlar çıktı.

böyle siteler vs illaki olmalı ya


 
Excel diyorum. Ben yaptim oluyor. Cok logical programdir.

Site olarak bilemiyorum. Complex bir is cunku. Ne istediginizi yazarsaniz belki buradan yardim eden cikar.
  • baldan kaymak  (28.11.20 22:53:40) 
@baldan kaymak dedigim gibi mevcut birikime her ay ekleme yaparak, toplanan paranın da direkt bir yatırımda tahmini değerleme oranıyla 60-72-120 ay gibi sürelerde ulaşılan miktarı görmek istiyorum o kadar.

kendim yaptım tabi de çok mağara vari bir excel şeysi oldu. ekonomistlerin uğraştığı uygulamalar illa vardır diye tahmin ettiğimden soruyorun
  • avatar is back  (28.11.20 23:19:44) 
Anüite hesaplamaları/formülleri diye arayın. Size uygun olan formül ile devam edin. Biraz karıştırırsanız hazır Excel de bulabilirsiniz.


  • ykyt  (29.11.20 12:09:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.