Anlamsızca protesto edilmiş şeyler

Sevgili anketseverler, ilk çıktığı zaman veya daha sonra, nedensizce protesto edilmiş yeniliklere, teknolojilere örnekler arıyorum.

Hani mesela bilgisayarla savaşanlar derneği gibi, yok efendim uçaklar şeytan icadıdır diyenler gibi, aklınıza gelen saçma karşı çıkma örnekleri olarak neler var?

4g kanser veya otizm yapıyor diye amerikada radyo kulelerini bombalıyolardı yakın zamana kadar, hala da bir kitle bu olaylara meyilli

  • nahtoderfahrung  (28.11.20 21:41:06 ~ 21:41:34)
Matbaa.

  • angelus  (28.11.20 21:42:43)
elektrik?

i.redd.it

edit: Mikrodalga fırınların radyasyon yaydığını düşünen bir kitle vardı ayrıca. (tam ben editlerken alttaki arkadaş yazmış ama silmeyeyim :D)
  • nhk ni youkosu  (28.11.20 21:49:20 ~ 21:50:42)
mikrodalga fırın. genelde anneler etmişti.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (28.11.20 21:49:23)
Aşı
İngilizce arama yaparsanız çok şey çıkar www.weforum.org
Yazıda kitabından bahsediyor www.amazon.co.uk
www.belfercenter.org

Şahsen deepfake olayı beni çok korkutuyor, videoda konuşan kişinin kelimelerini tamamen değiştirebilirler.
  • kaset  (28.11.20 21:53:48 ~ 21:56:40)
turkiye'de 80'lerin sonu 90'larin basi vb donemlerde telefon, televizyon icin "gavur icadi" gibi soylemler vardi. cok yaygin degilse de bu sebepten bu aletleri almayanlar mevcuttu.

  • hot potato  (28.11.20 22:11:17)
Güneşmerkezcilik

  • buff  (28.11.20 22:11:52)
Sosyal medya:) Bizzat RTE'nin twitter toplumlar icin tehdittir diye sozu vardi gezi olaylari doneminde. Twitter is a menace to society dedi Turkiye lideri diye anira anira gulmustu yabanci basin basliklar atip, o yuzden menace kelimesini hic unutmam:) Simdi kendileri sosyal medyadan istifa ediyor, Allah'in sopasi yok:)

  • neverletyougodown  (28.11.20 22:23:43 ~ 22:24:10)
Sapka ve müzik

  • all girls dream  (28.11.20 22:52:54)
sanırım ampulün ilk icadında bir yerde sokaklar gaz lambalarıyla donatıldığı için çöpe gitmesinler diye sokakta kullanımına karşı çıkılmıştı ama bunu nereden duydum ya da doğru mu tam hatırlayamıyorum.

  • bohr atom modeli  (28.11.20 23:03:06)