apple lightning kablo garanti kapsamı

apple’ın kutusundan çıkmayan (hepsiburada, n11 gibi mağazalardan alınan) 1 metre ebatındaki lightning kabloları iphone garantisi üzerinden servis hizmetinden faydalanabiliyoruz.

2 metre ebatlı lightning kablolar için de aynı şekilde servis hizmetinden faydalanabilir miyim acaba?

O kablonun garantörü garanti belgesinde yazar. Her iPhone Apple Store garantili olmadığı gibi her ekipman da Apple Store garantili değil maalesef.

  • himmet dayi  (28.11.20 18:37:33)
elimde garanti belgesi, fatura vb. bulunmuyor.
iphone garantisi kapsamında (kabloyu nereden aldığın ya da garantisinin hangi firmadan olduğu fark etmeden) 1 metre ebatındaki kabloyu apple servislerine verebiliyoruz.

sorduğum şey, 2 metre ebatındaki kablolar için de bu husus geçerli mi?
  • maybe one day  (28.11.20 18:54:52)
Dostum anladım zaten ne demek istediğini. O 1 metre kabloyu iPhone kutusunun içinden çıktı diye düşünüp garanti kapsamına alıyorlar. iPhone kutularından 2 metre kablo çıkmadığı için aynı şey onun için geçerli değil. Garanti belgesi ve faturası yoksa geçmiş olsun.

  • himmet dayi  (28.11.20 19:37:10 ~ 19:37:20)