[]

Mac HDisk'ten Data Kurtarma

merhaba,

Catalina 10.15.7 sürümü
Macbook Pro Late 2013

edit : gerekiyorsa Windows'tan kurtarmayı deneyeceğim. Windows uyumlu programlar da önerebilirsiniz.

Bir WD hard disk'im var (1 TB). Catalina'ya geçince Hdisk read-only'ye döndü. Dataları kurtarmanın bir yolunu buldum sandım. Formatını değiştirmek için tüm verileri silmek durumunda kaldım.

Halbuki gördüğüm şey EasUs'un deneme sürümüymüş. 1 TB'lık kapasitenin içinde 20 senelik resim ve video vs var. Bunları ücretsiz programlarla kurtaramadım. Disk Drill'i denedim. Dosyaları kurtarmaya olanak veriyor. Ancak klasör bazlı detay göremiyorum. 20 bin resmi klasörlemek basit bir iş değil. Ücretli programlara bakıyorum. EasUS 90$, Wondershare da o civarda istiyor.

Sorum şu. Önereceğiniz program var mı? 100-150 lira olsa ödeyip alayım diyeceğim. 1,5 aydır uğraşıyorum.

Bir de bazı dosyaları hard disk'ten kurtardım. Bunları şu an bilgisayarın lokal diskinde tutuyorum. Sanırım Hard Disk'e atmamak lazım, değil mi? Çünkü veriler silindikten sonra, veri kurtarma öncesinde HDisk'e bir şey yüklememek lazım diye okudum. Sözü gurulara bırakıyorum.

vakit ayıran herkese teşekkür ederim.

Tikler geliyor...

 
Harici diskleri veya flash diskleri bilgisayara bağlarken güvenli kaldırmak öenmli . Geçen gün 10gb veri uçtu maalesef.
Verivkurtarama yazılımları arasında kurtarma şekillerinden dolayı farklar olabilir.
Ayrıca r -studio ve get data back
uygulamalarını da göz önünde bulundurun derim .

Tabi silindikten sonra HDD ye bir şey yüklememek lazım ki silinenin üsütüne yeni veriler yazılmasın.
  • Erva  (28.11.20 12:00:57) 
Teşekkür ederim. Get data back sanırım Mac'le uyumlu değil. R-Studio ise epey pahalı gibi duruyor.

Başka yanıtlar da alabilirsem sevinirim.
  • EasyTiger  (28.11.20 12:49:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.