[]

50/d araştırma görevliliği süresinde kayıt dondurma

Pandemi döneminde kayıt dondurma hakkı tanınırken 50/d'liler için azami süreye ekleneceği belirtilmişti YÖK tarafından. Ancak benim anlamadığım şu, neden bu durum ayrıca belirtildi? Zaten normalde de kayıt dondurunca azami süreye eklenmesi gerekmiyor mu? Şüpheye düştüm.

2017-18'de yüksek lisansa başlamıştım ilk dönemimde ayağım kırıldığı için kayıt dondurdum. Bir de geçen dönem pandemi nedeniyle dondurdum. Şu an genel toplamda 7. Dönemim, resmi olarak (2 dönem donduğu için) ise 5. Dönemim. Bir anda şöyle bir korku geldi, ya kayıt dondurduğum ilk dönemi azami süreye eklemezlerse? Süreci pek iyi bilmiyorum, 50/d kayıt yenilemelerinde yalnızca öğrenciliğin devam edip etmediğine bakılıyorsa sorun olmaz tabi.


 
Bence enstitü ile görüşün bi. pandemiden evvel kayıt dondurma seçeneği azami süreye eklenmiyordu. bu sebeple pandemide yök özellikle bunu belirtti. ben bir ara dondurmak istedim (2019'da), ama azami süre muhabbetinden ötürü yapamadım, eğer dondursaydım atılacaktım.


  • giovanne  (28.11.20 10:10:18) 
Çünkü üniversiteler doktoranin 6.yilini tamamlayan bir 50d linin öğrencilik hakkinin devam edip etmemesine bakmaksızın ilişik kesiyorlar.

Sizin sağlık raporunuz azami süreye eklenir mi ben de bilmiyorum, personel daire başkanlığı ile bir görüşün.
Fakat pandemi nedeniyle azami süreye bir dönem eklenecek.
Hatta ben azami süremin sonuna geldiğim için geçen hafta sürenin eklenmesi için dilekçemi verdim.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (28.11.20 17:05:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.