Yilbasi hediyelesmesi Katilim Duyurusu

Evet arkadaslar,

Bircok elementi tanidik, bircok elementi gorduk simdi geldik en civcivli bolume.

7 Aralik gunune kadar katilim isteklerinizi bu basliga yazabilirsiniz. Sizlerin onerileri ile birlikte bir takim kurallar koydum bu sefer. Yalniz gecenki duyurudan sadece 10 oneri aldigim icin onerilerinizi bu baslikta da tekrar belirtebilme olayini acik tutuyorum.

Belirledigim kurallar sunlar;

1- Eger nickiniz kara listede olan bir nickse katilim isteginiz olumsuz sonuclanacak. Onceki senelerde gerceklestirilen hediyelesmelerde eger gonderim yapmadiysaniz ve karsiyi magdur ettiyseniz kara listeye girmeye hak kazaniyorsunuz.

ONEMLI: Kara listeyi olusturmak icin gecen senelerde hediyesi gelmeyenler bana hediye gondermeyenlerin nicklerini ozelden yazmalilar. Hatta gecen sene bunu duzenleyen @kaptan in elinde direkt bir liste varsa o daha super olur.

2- Yurt disindan katilacaklar yurt disindan katilacaklarini yazmalilar. Diger baslikta bir arkadas disinda kimse bu konu ile ilgili ne yapilmasini istedigini soylemedi. Bu konu hakkinda ne dusunduklerinizi sizler de yazabilirsiniz. Cekilisi ona gore yapariz.

3- Katilim sarti olayi. Uyelikler acik oldugu icin asagidaki uc sartin en az birini saglayamayanlarin istekleri olumsuz sonuclanacaktir.
- En az 750 siteye giris sayisi
- En az 400 cevap sayisi
- 2019 oncesi uyelik.

Ustteki rakamlari ben kendimce duyuruyu yazarken belirledim. O rakamlarin baska bir rakamla degismesini istiyorsaniz onu yazin. Bu kuralin kalkmasini istiyorsaniz onu da yazabilirsiniz. Cogunluk isterse bu kural kalkabilir ancak o zaman fake uyeler katilirsa ve magduriyet sayisi artarsa organizasyonu suclamayin :D

EKLEME: Arkadaslar Madde 3 te yer alan uc sartin hepsini birden karsilamaniz gerekmiyor. En az bir tanesini karsilamaniz gerekiyor. Hicbirini karsilamiyorsaniz cekilise dahil edilmeyeceksiniz.

4- Cekilis ikili cekilis olacak diye dusunuyorum. Yani A<->B C<->D. Hem mesaj alamama olayi azalir, hem hediye gelmeme olasiligi azalir, hem de birbirinizle kuracaginiz iletisime gore random hediye olayini azaltabilirsiniz.

Gecenki duyuruda bunu da sordum yine sadece iki cevap geldi ve bunlar esitti. O yuzden diger turlusunu istiyorsaniz onu da yazin yine.

5- Minimum tutar limiti. Ben minimum tutar diye bir olayin olmasini gercekten istemiyorum cunku bu hediyelesme olayini sadece maddi boyuta indirgeme hos degil, ustelik bazi arkadaslarin atiyorum gondermek istedikleri el isi hediye gibi seylerin de onunu kapatir.
Illa olacaksa atiyorum cok pahali olmayacak sekilde ust limit olur. Nedir o? Misal maksimum 200-300 lira olsun.

Illa olsun diyorsaniz yine onu da yazin. Herkes isterse bisekil koyulur ancak o olayi siz kendi aranizda halledip de kaldirabilirsiniz eslesme sonrasi.

Genel olarak benim diyeceklerim bunlar.

Katilmak isteyenler katilmak istediklerini konu basligi altinda yazip goruslerini de paylasabilir.

Yaz beni listeye

  • infernalcadre  (27.11.20 18:33:07)
Haydi beni de yaz o zaman da uplayalim

  • kisa  (27.11.20 20:04:06)
dördüm

  • 4seneayniyerdeduramam  (27.11.20 20:13:06)
beni de yaz beni de :)
geçen sene adresimi alıp ölü taklidi yapan @$½{%&>/'ın nickini de sana özelden yazacağım.

  • pati  (27.11.20 20:19:23)
beni de yazınız.

  • facebook  (27.11.20 20:45:17 ~ 20:48:01)
Yazin beni de.

  • follow rivers  (27.11.20 20:59:05)
Yazınız.

1-çekiliş a>b b>c daha iyi olur bence
2-alt limit olmasa da önemsemediğini düşündürtecek bir basitlikte de olmaması gerekir bence
  • her giriste sifresini unutan adam  (27.11.20 22:23:20)
geçtiğimiz senelerdeki çekilişlerin birinde (2018 olmalı) bana da hediye gelmedi. hadi hediye neyse de bir de uzun uzun kendimi anlatan yazı yazdım arkadaş sordu diye. ifşanın yasak olduğunu bilmediğim için burada da paylaştım. doğal olarak silindi. sonra aynı şahsı netflix ortaklığı için ilan açtığında da gördüm. cevap verenlere durumu bildirdim.

umarım nick'ini hatırlarım. aldığım ekran görüntüleri yanımda değil sanırım. şimdi baktım tekrar. evet 2018 çekilişindenmiş ve nick'i de buldum. bildireyim.

ben yine çekilişe katılmak isterim.

4- çekilişi otomatik olarak gerçekleştiren çeşitli sitelerden yararlanılabilir. bu durumda a-b b-z e-f f-t gibi eşleşmeler oluşuyor ama başka platformlarda kullandığımda sıkıntı olmadı. organizatörlerin başına neler geldi burada, bilmiyorum. kısacası geçen seneki sistem.
  • sanat guresi  (27.11.20 23:58:34 ~ 28.11.20 22:53:37)
Varım diyorum.

  • duster  (28.11.20 09:41:20)
Yaz

  • vasilias  (28.11.20 10:18:19)
Ben de katılmak istiyorum.

  • plutongezegendegilmi  (28.11.20 10:22:24)
Beni de yazın.

Geçen yılın kara listesi elimde yok. O dönem liste yapmıştık ama moderasyon bu şekilde katılımı yasaklamanın uygun olmadığını söylemişti. Yine de bir bakayım belki bulurum.
  • kaptan maydanoz  (28.11.20 10:26:07)
Moderasyonla ilgili olarak bir düzeltme yapayım: Organizasyonla ilgili istediğiniz tedbiri olabilirsiniz, bu Ekşi Duyuru yönetiminden bağımsız bir organizasyondur, nasıl yapılacağına kimlerin katılacağına karar vermek konusunda belirleyici unsurlar organizasyonu düzenleyen ve katılan kişilerdir.

Önceki organizasyonlara dahil olup hediyesini göndermeyen kişilerle ilgili bir liste oluştuysa bu kişileri dahil etmemek en tabi hakkınızdır, oluşmadıysa eğer bu kişilerin nick'leri ÖZEL MESAJ yoluyla organizasyonu düzenleyen kişiye iletip bir liste oluşturabilirsiniz, yönetim adına dikkat edilen tek konu budur, önceki organizasyonlarda da yönetimin talep ettiği tek konu bu olmuştur.
  • angelus  (28.11.20 11:45:23)
beni de +1 leyiniz lütfen

  • tthet  (28.11.20 11:57:58 ~ 11:58:51)
beni de listeye yazabilirsiniz.

Geçtiğimiz iki yıl benim hediyelerim geldi gelmesine ama yaklaşık 1 ay sonra geldi her ikisi de. Böyle yapacak arkadaşlardan ricam lütfen katılmayın.

Organizasyon için katkısı olan herkese teşekkürler.
  • tss  (28.11.20 13:36:54)
listeye +1 :)

  • ala09  (28.11.20 14:05:16)
+1

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (28.11.20 15:20:04)
Vukuatım yok. Daha önce sadece bir kez katıldım zaten. Beni de ekleyebilirsiniz.

  • IncredibleMau  (28.11.20 15:39:12)
daha önce 5 kere mi ne katıldım. şükür hediye alınmamazlık edilmedi :D
siteye giriş sayım yeterli değil ama umarım engel değildir.
a <-> b c<->d olayı güzel olmuş.

beni de yazın kısaca :D

edit: benim düz hesabım (livaneli_kadir) ekşi sözlükte yazar olduktan sonra birleştirildi. bu yüzden giriş sayım düşük görünüyormuş. bilginize.
  • livaneli kadir  (28.11.20 17:40:00 ~ 01.12.20 18:03:10)
+1

  • denef  (28.11.20 18:42:56)
beni de ekleyin +1

  • don baba donelim  (28.11.20 19:38:57)
Tabiki varım bunu bekliyordum

  • IcedFlames  (28.11.20 22:31:39)
Benim için yılların geleneği, +1

  • tuborg yesili  (29.11.20 00:33:59)
+1
Yalnız üst limit varsa alt limit de olmalı.

  • Tamario  (29.11.20 12:04:36)
Beni de ekleyebilirsiniz ?

  • opitseri  (29.11.20 12:32:06)
ben de tekrar katılacağım.

tutarı ben de geçen sene aşmıştım.
durumu olmayanlarla eşleşebilirim. ben hediye vermeyi tercih ediyorum.
  • janderzel zartanyan  (29.11.20 13:48:16)
+1 beni de yazar mısınız? :)

  • candoguaydin  (29.11.20 14:23:08 ~ 20:31:31)
Beni yazabilir misiniz? :)

  • beyaztenlikiz  (29.11.20 20:25:02)
Yaz beni de ama 400 cevap şartını karşılamıyorum.

Geçen yıl hediyemi gönderdim ve aldım
  • birbilsem  (29.11.20 21:52:26)
bu arada hediyeleşmeye yurt dışından katılmak istiyorum. bana gelecek hediye için bir türkiye adresi verebilirim.

  • sanat guresi  (29.11.20 22:49:33)
beni de ekleyin lütfen ^^

  • the gangbang theory  (30.11.20 03:34:12)
gönder gelsin

  • hanim kos goethe geldi  (30.11.20 03:37:10)
+1

  • grigri  (30.11.20 08:48:59)
bu sene de katılıyorum, yazın beni de.
geçen sene hediyem gelmemişti. detayları özelden ilettim.

  • gucune giden kaplumbaga  (30.11.20 09:43:54)
Beni de yazın lütfen. :)

  • emfuzi  (30.11.20 16:21:55)
beni ve douchebag'i de ekleyin.

ben eskilerden douchebag'im. stewie hesabıyla hediyeleşmeye katılmadım, douchebag ile katıldım. bu nedenle yazdım. yeni girenleri almazsınız belki.
  • stewie  (30.11.20 16:23:46 ~ 17:22:00)
beni yazar mısınız?

  • ofelia  (30.11.20 16:43:29)
beni de dahil eder misiniz?

  • baharat  (30.11.20 16:45:38)
ben de varım

  • reanarchy  (30.11.20 16:53:03)
+1

  • obscure  (30.11.20 17:07:10)
Beni de yazabilirsiniz

  • jazzabel  (30.11.20 19:26:13)
Beni de yazın.

  • Big bada bum bum  (30.11.20 20:46:01)
hadi rast gele beni de lütfen

  • fıytfıyt  (30.11.20 20:49:13)
ben de varım

  • babafingo  (30.11.20 20:51:22)
yaz kanka

  • winston  (30.11.20 21:25:29)
+1 lütfen

  • Phoebe  (30.11.20 23:21:43)
+1

  • MandMs  (30.11.20 23:41:48)
Arkadaslar tik vermememe takanlar olmus. Yazdiklariniza bakiyorum ancak tik koymuyorum cevaplariniza cunku bu duyuruda cevabin tiklenmesi cekilise katilma isteginizin onaylandigini dusundurtebilir.

Kimin cekilise katilip katilamayacagi kayitlar bittiginde kara listenin icerigine ve Madde 3 teki minimum bir sarti saglayip saglamadiginiza gore otomatik belirlenecek. Dolayisiyla herkesin cekilise dahil edilmeme ihtimali mevcut cunku kara liste surekli guncelleniyor.

Ozellikle Madde 3'teki minimum 1 sarti da saglamiyorsaniz sadece 'beni ekle' vs yazmayin cunku o durumda direkt eleniyorsunuz. Katilma isteginizi o madde ile ilgili fikrninizi bildirerek belirtin. Eger cogunluk isterse o maddedeki ozelikle ilk iki sartin rakamlari biraz degisebilir. Ondan sonra 'vay efendim ben niye dahil edilmedim', 'haksizlik bu' falan demeyin :D
  • j r r tolkien hayrani  (01.12.20 01:05:16 ~ 01:37:06)
merhaba çok mutlu oldum!

beni de yazar mısınız?
  • drystedb efficacious  (01.12.20 15:08:31)
+1

  • iwillsee  (01.12.20 17:52:50)
oradan bir adet başvuru formu rica edeceğim :)

  • makarnavodka  (01.12.20 18:20:42)
yaz beni de yaz:)

  • istege bagli sigortasiz  (01.12.20 18:22:58)
Ben de istiyorum katılmak ama şartları sağladığımdan emin değilim. Ama beni de yazın nolur.

  • Hallegadola  (01.12.20 18:36:10)
Şartları saglamiyorsa ben hallegadolaya kefilim

  • kisa  (01.12.20 20:19:21)
@kisa
Hocam süre bittiğinde kimin katılma isteği yaptığı, şartları sağlayıp sağlamadığı ve daha sonra da çekiliş olayı otomatik halledilecek. Dolayısıyla 'kefil' olma, 'referans' gibi bir durum yok ortada.

Bir de en başından beri üstüne basa basa diyorum ki o 3. maddedeki rakamlar mağduriyetleri engellemek için benim kendimce koyduğum sınırlar. Karşıysanız bu kurala ya da rakamları esnetmek istiyorsanız yazın. Çoğunluk memnun olduğu müddetçe benim için hava hoş. Kuralla ilgili bişey söylemeyip kişileri kuraldan muaf tutmaya çalışacak şekilde "X kişisini tanırım ekle listeye" durumu sence de direkt torpil olayı gibi değil mi?

Bu arada @Halle'ye baktım özellikle cevap sayısı gerçekten çok yakın sınıra. Eğer girmek istiyorsa onu limiti aşacak şekilde güncelleyebilir süre sonuna kadar ki umarım yapar da çünkü ne kadar çok kişi katılırsa o derece güzel olur organizasyon.
  • j r r tolkien hayrani  (01.12.20 20:44:22 ~ 21:10:51)
@kisa teşekkürler hemşerim.

  • Hallegadola  (01.12.20 21:08:46)
@tolkien çalışacağım sınırı geçmeyi.

  • Hallegadola  (01.12.20 21:09:22)
Merhaba, ben de katılmak isterim. Önceki yıllarda da katıldım. Karşılıklı hediyeler gönderildi ve alındı. Şartları sağlayıp sağlamadığımı bilmiyorum fakat bu yıl ilk katılımım olmayacak :)

Ayrıca karşılıklı olmasındansa karma eşleşmeden yanayım.

Teşekkürler.
  • desdenova34  (01.12.20 21:18:22)
Sinirlenmek istemiyorsaniz katilmayin demeye geldim :)

Gecmis yillarda eslestiklerim cevap bile vermemisti yazdiklarima
  • turkuaz  (01.12.20 22:14:20)
beni de ekleyin.

  • bass solo take one  (01.12.20 22:28:38)
Beni de ekleyin +1

  • sen supersin  (02.12.20 12:11:55)
beni de ekleyin

  • ashleybon  (02.12.20 18:41:37)
yaz babuş

  • alt4y  (03.12.20 00:51:03)
ben de katılabilir miyim?

  • Kıllanıcı adı:  (03.12.20 11:27:17)
Tövbeliydim ama hadi bakalım. Beni de yazar mısın?

  • irene  (03.12.20 11:35:46)
Beni de ekleyebilirmisiniz?

  • spacevan  (04.12.20 21:11:50)
Beni de ekleyin

  • neymis  (05.12.20 21:40:35)
Beni de yazın bakalım, pandemi günlerinde eğlenceli bi şeyler olsun.

  • buff  (05.12.20 23:57:41)
ben de varım gençler.

  • erty_ksk  (06.12.20 15:31:31)
Katılırım.

  • diyanet takvimi  (06.12.20 19:51:05)
Arkadaslar son saatlere giriyoruz. 23:59 dan sonra bu baslik balkabagina donusecektir.

Not: Bu arada diger kontroller yapildi, sadece bir(1) uye sartlari saglamiyor. O da 5 ay ile kaciriyormus. Ilginc.
  • j r r tolkien hayrani  (06.12.20 20:43:29 ~ 20:44:33)
sevinmenin ve sevindirmenin bu dönemde iyi geleceğini düşünüyorum. ben de katılmayı isterim.

  • jepa  (06.12.20 22:40:35)
Bekliyoruz Tolkien

  • kisa  (06.12.20 23:01:37)