Takım elbise

merhabalar, bir yeni mezun olarak 2 hafta sonra mülakatım var.
bu işlerden hiç anlamam ilk takım elbisem olacak. nereleri tavsiye edersiniz?

aslında biliyorum bütçe falan söylemem lazım ama dedigim gibi ortalama takım elbise ne kadardir onu bile bilmiyorum. hatta takim elbise alinca kravat falan da bunun içinde mi oluyor onu dahi bilmiyorum. o kadar cahilim yani.

orta seviye göze abzürt gelmeyecek birşey ariyorum diyelim, tavsiyelerinizi bekliyorum.

her mülakata takim elbiseyle gidilmez, nasil bir is? banka ya da avukatliksa tabi ki ama yazilimcilikta olmaz mesela.

fiyat bilmiyorum ama network, sarar vs bunlarin outlet magazalarina bakabilirsiniz
  • kuehles blondes  (26.11.20 18:58:07)
yeni mezun için pahalı bir takıma gerek yok. işine girince alırsın iyisini. orta düzey için sarar network çok pahalı gelir. bence altınyıldız ve hatemoğlu tercih edilebilir.

hatta daha ucuza getirmek isterseniz bulunduğunuz ilin avm dışı giyim mağazalarında da uygunlarını bulabilirsiniz.
  • iddaaci  (26.11.20 19:13:04)
@kuehles uzman yardimciligi.

@iddaaci tesekkurler yakinimdaki avm de dediginiz magazalar vardi bakacağım. avm dışı yerlere gidip bakamam ama bu dönemde hem corona var hemde aracım yok
  • egokalp  (26.11.20 19:33:58)
Şu anda Damat'ta inanılmaz indirim var. Fit bir vücudun varsa direkt git Damat'tan al derim.

  • roket adam  (26.11.20 20:00:58)
Devlet kadrosu veya kurumsal bir firma mülakatı ise al siyah bir takım elbise bulunsun dolabında. İleride çevreden nikah düğün oldukça giyer paralarsın zaten.
Yaşadığın şehirdeki outlet avmlere bak derim Damatın modelleri güzel oluyor.

  • cilekli pasta  (26.11.20 21:05:42)
altınyıldız fiyat performans olarak iyidir, üzmez. öncelikle oraya bak.

indirim olmadığı müddetçe network, sarar ilk takım elbise için pahalı olur.

kravat için düz şeyler tercih et. örgülü mörgülü, ya da parlak sentetik şeylerden uzak dur. Takım elbisenin rengiyle benzer tonlarda olması yeterli. Siyah takım alıyorsan düz siyah bir kravat yeter.

bağcıklı rugan bir ayakkabı da bakman lazım. derimod f/p olarak iyi olur ayakkabı konusunda. gidip flodan falan bakma ayakkabıya.
  • benevolent sun  (26.11.20 21:18:11 ~ 21:22:07)
Takım elbise demek sadece ceket ve pantolon. Gömlek, kemer, kravat filan genelde ayrı almanız gerekiyor ama bazen kampanya ile birlikte de satıyorlar.

Sarar, Beymen, Damat pahalı genelde. Altınyıldız, Hatemoğlu normal, Kiğılı normalin biraz üstü. Süvari daha ucuz.

Kampanyaya denk getirmeye çalışsan iyi olur. Outlet mağazaları da daha ucuz oluyor.
  • havadakarada  (26.11.20 22:28:00)
Ayrıca Altınyıldız fiyat/performans için +1. Yün oranı hakkında da nasıl olması gerektiğini araştırın isterseniz.

  • havadakarada  (26.11.20 22:31:21)
Siyah düz takım elbise alın, zaten her yere giyersiniz. Düğün, iş görüşmesi vs.
Bütçeyi zorlayın, oluyorsa Network veya Altınyıldız.
Sonrasında 10 sene giyersiniz. Üç tane ucuz takım olacağına bir tane düzgün olsun.

Takım elbise kadar fiyatı ve kalitesi, oturuşu ve şıklığı paralel artan başka bir şey yok.
  • burfak  (27.11.20 12:45:38)