Iphone 6 mi 12 mi

Evet baslik olarak sacma ama ben iphone 6 ile ciddi bir gonul bagi kurdum. Boyutu cok iyi, hafif vs. en az 2-3 sene daha bunu kullanmak istiyorum ama uygulamalar iyice yavasladi ve telefonun ahize kisminda ciddi sikinti var. Insanlarla konusurken ses o kadar az geliyor ki kulaklikla sadece telefon gorusmesi yapabiliyorum. Simdi sirf ahize bozuk diye 10.000 tl vermek anlamli gelmiyor ama bu ariza giderilebilir mi, yaptirmama deger mi? Bagimsiz bir soru olarak da iphone 12 almak benim durumum icin mantikli mi?

Aynı durumdayım, 6s'imi çok seviyorum ama 5 yıl bir telefon için yeterli bir süre, 12 alıcam :)

12 mini'yi çok beğendim aslında ama pilinin daha az gidiyor olması biraz kafamı kurcalıyor, mini mi normal mi pro mu, ona henüz karar veremedim.
  • plutongezegendegilmi  (26.11.20 01:14:59)
bütçe varsa çok mantıklı hem de. ben de 7'den geçicem, iphone 6'dan sonra baya baya baya fark hissedeceksiniz.

  • garavel  (26.11.20 01:25:00)
eğer tipi değişmeden içini güncelleyeyim dersen -> iPhone SE (2020) 128gb al tepe tepe kullan. (ben aldım, hızı kamerası vs güzel, pil ömrü eh. Sürekli dışarıda olduğum dönemler gelse yetmez)

diğer türlü upgrade edeceğin şey 12 mini veya 12 olur. Kocaman ekran ve iyi pil (+daha ucuzca olsun) dersen iphone 11.
  • nhk ni youkosu  (26.11.20 01:26:52)
Ben 6 kullanıyorum 6 senedir. Telefonda yavaşlamayı hissettiğim için (uygulamar ve siteler yeni telefonlara optimize ediliyor biz gariban kalıyoz, yoksa telefon hala hızlı aslında) 12 mini düşünüyorum.

Pili kötü dedikleri 12 mini'nin pili iPhone 6'dan 4 kat daha uzun gidiyor.

12 mini alırsam da 6'yı kullandığım gibi yıllarca kullanmak isterim tabi. Her ne kadar donanımsal ve yazılımsal olarak belki daha uzun süreli gibi gözükse de mesela 2-3 sene sonra pilini değiştirmek gerektiğinde tamiri 6'ya göre çok daha zor. Ama öbür yandan 6s'ten sonraki her iPhone'da daha zor tamir.

Son cümleye bağlı olarak, iPhone 6'nın da tamiri çok kolay. Ekranda yapışkan olmadığı için kolay sökülüyor ve her parça da rahatlıkla değişebiliyor. Yani ahize de değiştirilebilir. Ekranı çıkarıp ön kamerayı kaldırdıktan sonra oradan hemen değişiyor. Hiç açmadıysan 30-40 dk, biraz tecrübeliysen 5-15 dakikada değiştirebilirsin. Parçanın ise 6-10€ arası fiyatı var. Takdir senin :)
  • mirafiori  (26.11.20 01:50:15 ~ 01:51:19)
Ahize kısmına seloteyp bant / sakız yapıştırarak temizle düzelir.

  • sekerse tehlike  (26.11.20 01:50:43)
Ahize kısmındaki süzgeç değişecek. 30TL civarında masrafı var. İstanbuldaysanız 10 dakikalık bir işlem.

  • excespeace  (26.11.20 02:34:19)
6'yı seviyorsan SE tam senlik bence de. 10 bin çok para gerçekten. Full ekranlı modeller seni cezbetmiyorsa SE bi 4-5 yıl götürür.

  • himmet dayi  (26.11.20 02:42:12)
Ahizeyi temizletmek 20-30 lira denildigi gibi.

Simdi 6 guzel diyorsun ama 12’ye de aninda alisirsin hocam. Ama 6 dedigin gibi 2 sene daha rahat goturur.
  • c1b2k3  (26.11.20 10:26:50)
Troy teknik servisi 50 TL fiyat verdi :) ben acikcasi 300-500 lira isterler gibi dusunmustum, cok uygunmus. Tesekkurler tum cevaplar icin

  • karaca2  (26.11.20 13:37:56)