Markette paketli satılan organik sütler

Hakikaten organik mi?

Organik sertifikasını nereden aldığına bağlı, kurumların organiklik kriterleri değişebiliyor. Birisi şöyle şöyle yapılmışsa o ürün organik değildir derken diğeri organiktir diyebilir, sen organiktir diyenden sertifika alırsan o kuruma göre senin ürünün organiktir ama diğerine göre değildir. Bu durumda alacağın sütün organiklik sertifikasını kimden aldığına bakıp daha sonra o kurumun organiklik kriterlerini araştırırsan, daha net bir fikir oluşabilir.

Misal bana göre yem olarak mısır verilmiş tavuk, bu tavuktan alınmış yumurta organik değildir ama buna organik sertifikası veren, kendi kriterlerine göre organik kabul eden kurumlar da var, bu senin kafana yatarsa sen de organik kabul edersen alır kullanırsın, sana göre de organik olur o zaman.
  • angelus  (26.11.20 00:35:08)