covid 19

merhaba ben 12 kasım'da test yaptırdım ve pozitif çıktı. 10 günlük karantina bitince tekrar test yaptırdım yine pozitif çıktım ama işyeri hekimi ve aile hekimi işe dönebileceğimi söyledi. Ben bulaştırmaya devam ediyor muyum yoksa bulaştırma olayı bitti mi. Ona göre evde de normal yaşantıma döneceğim

O işyeri hekimi ile aile hekimi meslekten bezmişler ciddiye alma. Test sonucu pozitif ise bulaş riski devam eder. Nisan ayında 2. kez negatif sonuç istediler ondan sonra iş başı yaptım.

  • kanlakarisikyagmur  (25.11.20 12:00:02 ~ 12:01:26)
Napıcam böyle peki, rapor filan da vermiyor aile hekimi +10 gün şeklinde. Filyasyon ekibini mi arasam

  • pislick0  (25.11.20 12:01:19)
Direk yönetici veya müdürün ile görüş. İşyeri hekimi gel diyor fakat test sonucum pozitif kimseye bulaştırmak istemiyorum şeklinde

  • kanlakarisikyagmur  (25.11.20 12:04:01 ~ 12:04:46)
Personel şefiyle görüştüm, o da hekim söylüyorsa gel dedi. HES uygulamasında da Riskli değil olarak güncellenmiş durum. Yani 10 günlük süre bittiğinde Negatif mi olmam gerekiyordu normalde

  • pislick0  (25.11.20 12:16:10)
pandemi hastanesinde görev yapan bir hekim olarak cevap vereyim, sağlık bakanlığı bilim kurulu rehberine göre 10. gün sonunda test yapılmaksızın işbaşı yapılabilir. pozitiflik 1 aya kadar uzayabilir ancak 10 gün sonunda bulaşıcılık minimum düzeye iniyor veya kayboluyor diyebiliriz. yine de çevreye bulaş açısından biraz daha tedbirli olmakta fayda var.

geçmiş olsun.
  • sssakee  (25.11.20 13:31:28)
@sssakee çok teşekkür ederim, sağ olun. Kolay gelsin

  • pislick0  (25.11.20 13:45:09)
bugün bir takım kurallar değişmiş, mynette haberi vardı, şimdi kurumdan açamıyorum haberi oraya bi göz gezdir istersen.

  • lostys  (25.11.20 14:05:11)
Ben sizlerin yerinde olsam şunları açıp açıp okurum ara sıra. Hem çok heyecanlı hem de yüzde yüz doğru bilgi.

covid19.saglik.gov.tr
  • infernalcadre  (25.11.20 14:30:02)
@sssakee Hocam test yapılmasaydı dediğiniz uygulanabilirdi fakat 2. test yapılmış ve sonuç pozitif gelmiş, burası yoruma açık bir konu. Doktorun tavsiyesi karantinaya devam şeklinde olmalı diye düşünüyorum.

  • kanlakarisikyagmur  (25.11.20 20:00:49 ~ 21:38:28)
Antikor testinde hiç antikor çıkmadı, saçma değil mi bu sizce de ?

  • pislick0  (26.11.20 15:07:47)