[]

Almanya'da Eğitim

19 yaşında bir genç almanya'da lisans eğitimi alacak ve sonrasında da almanya'da yaşamak istiyor.

Bu kişi bilgisayart mühendisliği veya Elektrik elektronik mühendisliği bölümlerinden hangisini seçerse çok daha kolay iş bulur ve çok daha iyi bir maaş elde eder.

Teşekkürler.

 
Elektrik elektronik çok niş bir alan, bilgisayarla is imkanı olarak karşılaştırılabilecek belki makine vardır. Maas olarak almanyada daha çok maaş diye bir şey yok, hangisini severek yaparım diyorsa eğer para temel kıstas ise onu seçsin


  • wiekannich  (24.11.20 12:01:04) 
iki bolumde de iyi oluktan sonra iyi maas alir. hatta iki bolumden herhangi birinde egitim aldiktan sonra da bir diger bolum ile ilgili isi de yapabilir.

onemli olan hangisini severek yapacagi. cunku universiteler mesleki ve akademik olarak temel konulari ve arastirma methodlarini ogretir. ama kisinin mesleki yeterlilige sahip olmasi ise o kisinin universite harici zamanlarinda meslek edinecegi konuya ilgi duymasi, kendini egitmesi, ve tecrube edinmek amaciyla bos zamanlarinda gonullu emek harcamasina bagli. bu da kisinin o isi cok sevmesi ile ilintili.

kisaca almanyada benim gordugum kimse kimseye sirf bir bolumden mezun diye is vermiyor, kisi kendini hangi alanda gelistirdiyse o alanda is bulabilir, cok kazanabilir. dolayisi ile hangisini daha cok seviyorsa bos zamanlarini kendini gelistirmek icin kullanir.

benim tavsiyem bu iki alandan birinde tercih yapacak kisinin bu isleri yapan firmalarda tecrubeli kisilerin dogal calisma ortamlarini ziyaret etmesi, ne yaptiklarini gozlemlemesi, bilgiler edinmesi ve hangisini cok seviyorsa onun egitimini almasidir.
  • emrahday  (24.11.20 12:25:16 ~ 12:26:11) 
Sectigi bolumde cesitli nedenlerle devam etmek istemezse, bolum degistirebilir, simdi aklina yatana kayit olsun.

Masterda elbette bolum degistirmek daha zor ancak Almanya´daki sistem Bachelor ogrencisine bu konuda daha rahat imkanlar veriyor. Mühendis arkadaslarimin hepsi cok farkli maaslar aliyorlar, ayni okulun ayni doneminden mezunlar.
Demek o ki, baslangic seviyesinden sonra bulundugu sirket ve konumu, kendini gelistirmesi maasini etkiler.
  • buf-e kür  (24.11.20 13:49:55 ~ 13:52:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.