araba guruları bir bakabilir mi? (fabia vs corsa)

2si de sıfır. fabia 196 bin, corsa 210 bin. bütçemiz şu an tamı tamına 196 bin. 14 bin borca gireceğiz corsa alırsak. corsanın bordosuna ba-yı-dım. fabia'nın lav mavisi de şahane gerçi. kararsız kaldık arada opel almamız için teknik olarak fark mı var mıdır? arabalardan hiç anlamam. tek düşüncem fabia 1 motor, corsa 1.2. 1 motor yolda zorlar mı bizi?

teşekkürler :)

Onlar turbo beslemeli motordur, beygiri de torku da yüksek olur atmosferikler gibi değildir, performans açısından sorun çıkarmaz.

  • angelus  (23.11.20 20:53:42)
Seat ve Insignia kullanıyordum. Alt sınıfı olmasına rağmen Toledo'yu tercih ediyordum. Opel'den nasıl midem bulandı anlatamam. Seat grubu sıfır sorun. Superb de kullandım bir süre. Şu anda para verseler Fabia dururken Corsa'ya binmem.

  • pass  (23.11.20 20:54:27)
iki yıl manuel fabia, bir yıl da otomatik corsa kullandım. Corsa ömrümü yedi. Sollamalarda falan çok ağırdı. Zaten son arabam da o oldu. Fabia donanım, kullanım ve performans olarak daha mantıklı. Tabii verdiğim örneklerde modeller eski şimdi durum değişmiş olabilir.

  • istege bagli sigortasiz  (23.11.20 21:02:11)
teşekkürler herkese :)

@bepicolombo full paket değil ne yazık ki. full paketler 226 bin falan. bu defa arada 30 bin oluyor. skala da 220den başlıyor :) fabianın dış görünüşü güzel, teknik olarak da kötü bir yorum okumadım pek. galiba onu alacağız...
  • sırtçantalı  (23.11.20 21:12:01)
Şöyle birşey var şuan araç ²
%50 ÖTV diliminde olduğu için demiştim Çünkü sürekli zamlar geldiği için yakında yüzde 80 ÖTV dilimine girip bı anda 280 bin olabilir.
Ama bütçenizi zorluyorsa yapacak bişey yok Fabia hayilrli olsun şimdiden
  • bepicolombo  (23.11.20 21:22:27)
corsa f'lerin 1.2 motorları 120 hp, 3 silindir turbo, euro 6.3. uçurur adamı. aynı motoru peugeot 3008, peugeot 5008, opel grandland x gibi ağır arabalar da kullanıyor. corsa f'lerin turuncusu ve mavisi de güzel. çok albenili arabalar. eğer corsa f alırsan mutlaka 8 ileri otomatik almalısın.

----

fakat ben ikisinden fabia'yı tercih ederim.
  • rain when i die  (23.11.20 22:11:35)
soruya cevap vermeyen elemanlara hep sinir olurum ama dayanamadim yav :D 200k butcen var abi neden bu tenekeler? sifir olmasi sart mi yaniiiiiii? 1.2 1 motorlarla ugrasiyorsun... bilemedim altan

  • Sebastian  (23.11.20 22:20:46)
@sebastian sıfır şart, pimpirikli insanım.

  • sırtçantalı  (23.11.20 22:22:59)
Fabia'yı alın geçin (Ucuz olduğu için). İkisi de B sınıf üç aşağı beş yukarı benzer arabalar.
Motor anlamında içiniz rahat olsun. Küçük hacimli olmasına takılmayın. 1.0 ya da 1.2 turbo araçlar 1,6 atmosferik araçlardan daha performanslı ve verimlidir.

Otomobil dünyasında hibrit ve full elektrikli araçlardan bir önceki motor trendi küçük hacimli turbo motorlar. C sınıf araçlarda bile kullanılıyor.
  • battal gemalmaz  (23.11.20 22:25:33)
Fabia'nın daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum fakat yeni modelleri incelemedim sorun çıkarma olarak. Son modellerde görünüş olarak corsa daha iyi bence de ama 15 senelik fabia kullanıcısıyız, hiç yolda bırakmadı. Bence daha sorunsuz bir marka.

  • ananiyimioguz  (23.11.20 22:48:33)
Babamda 400.000km lik fabia var. Sorunsuz bir araba. Corsa ile karşılaştırmaya bile gerek yok.

  • catch the arrow  (23.11.20 23:31:06)
fabia. çünkü skoda seviyorum.

  • sutlu nescafe  (23.11.20 23:54:16)
Benzer bir durumda 3 yıl önce kaldım. Corsa-fiesta arasında. Fiesta yeni kasa çıkıyordu. Corsa ise arkadaşımda vardı, bildiğim bir araçtı. Önce aralarında 7K fark vardı.71 corsa, 78 fiesta (Şu an fiyatlar neredeyse 3 katı vay anasını). Biz karar verene kadar corsa zamlandı ve 74K oldu. İç mekan ve araç boyutları vs fiesta çok öndeydi. O dönem için doğru karar vererek fiesta aldık. Şimdi olsa bu sınıfta 208 veya corsa alırdım. Ayrıca test sürüşü yapmadan almayın bence. Fabia almazdım sanırım. Daha az sattığı için parça, usta bulma zorluğu, 2. el piyasasını vs düşünmek lazım.

  • the coon  (24.11.20 00:01:43)