Dijital indirmeli PS4 oyun satışı

Bu mevzu nedir? Normalinden düşük bir fiyata satılan yeni oyunlar var. Bunu nasıl yapıyorlar? İşin içinde bir bit yeniği var mı? PS Store dışındaki sitelerden yapılan satışlardan bahsediyorum tabi.

Sanıyorum alınan oyunun yüklü olduğu bir hesap veriyorlar.

  • cloudybloody  (22.11.20 20:48:07)
mesela ps storeda oyun 300 tl o an diyelim, o kişi oyunu indirimdeyken 180e alıyor. sonra oyun tekrar 300e çıktığında satışını yapıyor, veya indirimleri takip etmeyen birisi o an bile alabilir o kişiden. bir oyunu 2 kişi oynayabiliyor, bir hakkını birisine, diğerini birisine satıyor

yani 180e aldı diyelim mesela ama oyun storeda 300 tl o an

220ye birisine, 150ye de birisine satabilir. genelde de böyle yapılıyor zaten.

edit: satan yerlerden pahalı ve komisyonlu almak yerine, direkt birisiyle muhatap olup oyununuzun ikinci hakkını satabilir ya da bir oyuna 2. hakkı alabilirsiniz. boşuna komisyoncuya para kaptırmayın.
  • garavel  (22.11.20 23:06:17 ~ 23:07:37)
Hiç indirim filan olmasa bile oyunda, adam 300'e aldı diyelim. Oynadı ve oyunu bitirdi, bazıları ne yapayım toruna mı saklayayım? diye düşünüp oynadıktan sonra satıyor, o an fiyatı 300 ise 200'e satıyor mesela, tabi hesapla birlikte satıyor.

  • John Bloor  (23.11.20 10:55:09)