[]

kremleri homojen karıştırmak

elimde çeşitli pomad, krem, merhem ve losyonlar var ve yoğunlukları farklı. karıştırıp el kremi yapmayı denedim ama ne kadar ezsem de katı pomadlar küçük parçalar olarak kaldı. blender gibi bir alet kullanmadan nasıl homojene yakın karıştırabilirim bunları?

ek soru: entibiyotik içeren kremleri bu karışıma katsam bir zararını görür müyüm el için günlük kullanımda?


 
Katranı kaynatsan da olmaz şeker. Yağ içerikli bir kremle su içerikli olanlar birbirleriyle homojen olarak karışmaz. Kremleri bir kaba koyup ısıtırsan daha iyi karışırlar. İçlerine biraz kolonya, viski, ispirto gibi alkollerden katarsan yağ içerikli olanlar çözünmüş olur ve daha iyi bir karışım sağlarsın.

Antibiyotik içerikli olanları karıştırırsan sürdüğün yerde gül bitmez. Bence karıştırma onları ayrı bir kapta birleştir. Ellerin nezle falan olmadığı sürece de kullanma.
  • pass  (22.11.20 04:43:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.