[]

Birden canın hiç sigara çekmemesi?

Arkadaşım 7 - 8 yıldır günde bir paket sigara içen biri.
8 gün önce trafik kazası geçirdi, sadece bir ameliyat ve kırıkla atlattı. Şimdi iyileşme sürecinde.

Fakat o günden beri canı hiç sigara çekmiyor, içmiyor. Yakın zamanda bırakma niyeti de yoktu. Neden böyle oldu acaba merak ediyoruz.

 
Kaza öncesinde bilindisindaki ölüm arzusu günlük hayatta sigara içerek giderilmiş ve yaşadığı ölümü en yakinen tanıdığı kaza (near death experience) ile de bu arzusuna yaklaşmış ve onu tamamlamış olabilir

(Psikanalist değilim)

Bu tür kanser gibi, boşanma gibi büyük yaşam olayları insanın yaşama karşı bakış açısını değiştirebiliyor ve sonrasında yeni bir hayat bahsedilmişçesine davranışlarında, aliskanliklarinda değişim olabiliyor
  • Coyote  (22.11.20 00:55:55) 
Sigara bagimlisi pek cok insan aslinda sigarayi farkinda olmadan antidepresan etkileri yuzunden "ilac" olarak iciyor. Hastanede ve sonrasinda receteli agri kesicilerden falan verildiyse o ihtiyaci gecici olarak gitmis olabilir.


  • robokot  (22.11.20 01:55:07 ~ 01:55:27) 
Teknik olarak ilk üç gün nikotin sıfırlanıyor bedende o kısım ameliyat vs. Derken geçmiş ve bırakmanın en güç aşamalarını kendiliğinden atlamış zaten.


  • kullanıcıadımbuolsun  (22.11.20 02:30:44) 
yıllar önce geçirdiğim bir ameliyat sonrası ben de içmemiştim yaklaşık 2 ay. sigara içenler için ameliyat bir risktir. o ortamı, o durumları görünce insan şundan kurtulayım bir daha sigara içmeyeceğim diyor. gerçi iyileştikten sonra tekrar başlamıştım o zaman. aklı başında sigara içen birisi zaten her an sigarayı bırakmaya meyillidir. ben de şahsen bir şey olsun da bırakayım diye gezerdim hep. ne derler vesile olmuştur umarım. ne olursa olsun çok sevinilecek bir olay sigarayı bırakmak.


  • hayal fazlasi  (22.11.20 04:23:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.