[]

Küçükken insanlı şeylerden (oyuncak, çizgi film) tiksinen bir tek ben miyim

Küçükken insanlı şeylerden nefret ederdim. Birisi bana bebek hediye edecek olsa mesela saçlarını kesip yüzlerini karalıyordum. Bir tek peluş hayvan oyuncaklarını, legoları filan severdim. Çizgi film kanalları vardı mesela, nickelodeon, fox kids, jetix filan, orda da en çok hayvanların karakter olduğu çizgi filmleri severdim. En çok tiksindiğim ise gerçek insanların oynadığı, çizgi film olmayan çocuk dizileriydi. Hannah montana filan... o tarz şeyler. spy dogs, catdog, aaahh!! real monsters, spongebob gibi çizgi filmleri çok severdim.

Bratz, barbie, powerpuff girls sevdiğim bir dönem (8-10 yaş) olmuştu bu tür istisnalar dışında insanlı şeylerden hep nefret ettim. Benim gibi olan yok mu acaba?


 
Ben varım! Life with Louie'yi ve Çılgın Korsan Jack'i severdim insanlı çizgi film olarak. Çılgın Korsak Jack'te zaten bir sürü insan olmayan karakter de vardı.
Çocukken oynadığım barbiler nerede bilmiyorum bile ama 20 tane civarı peluşum hâlâ duruyor, onları atmıyorum.

Bütün o çizgi filmlerden aklımda kalan replikleri, nesneleri yeri geldiğinde söylüyorum (nickim zaten öyle), çoğu kimse anlamıyor.
  • mor bembombom  (22.11.20 06:14:52) 
Aaa, bembombom meyvesi :) :) bay öl-üm. Hahah. Ben de severdim çılgın korsan jack'i.


  • isabella was a ginger  (22.11.20 14:19:56) 
Bizim nesil kanal d de tusubasa ile büyüdü. Canavarli Pokemon izledik ,Ama heide de izlenirdi. çok seçim hakkımız yoktu zaten . Ne varsa o izlendi. Kedili garfield vardı oradaki abiyi severdim. Power Rangers falan vardı off ne izlerdik. Bir ara gündüz kuşağında korku dizisi gibi birşey vardı ona hasta olduk ama yayından çabuk kalkti.

Ama insandan tiksinme durumu yoktu. Hafta sonu film izlenirdi. Malum pazar günü erken kalkma durumu yok. Parlement sinema gecesinde film izleyebilmek çok güzel bir duyguydu.
Pazartesi günü, hafta sonu izlenen filmler konuşulurdu.
Çok fakir bir çocuklukmuş şimdi fark ettim.

Ama insandan tiksinme durumu is hayatından sonra başladı.
  • ycaycayca  (22.11.20 17:03:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.