[]

Araba yolda kaldı

Merhaba, arkadaşımın bugün sokağa çıkma yasağına yakın bir saatte çift şerit yolda arabası kalmış. Arabayı iterek ilk ara sokağa almışlar ama orası da ambulans park yeriymiş. Ambulans şoförleri sağolsun bu gecelik kalsın, polise çektirmeyelim ama sabah gelin alın demişler. Şimdi ilk aklımıza benim arabamla müsait bir yere çekmek geldi. Ama 1 km kadar dik bir yokuş inmemiz ve 4-5 km de düz yol gitmemiz lazım. Trafikte bu şekilde araba çekmek güvenli olur mu? Nelere dikkat etmeliyiz?

İkinci ihtimal de usta ben gelir yaparım ama pazar günü parça bulamam, siz bulabilirseniz gelirim dedi. Biz sabah 10da Peugeot debriyaj telini nerden bulabiliriz? İnternetten baktığım yerler pazarları kapalı hep.

Veya sizin aklınıza başka bir çözüm geliyor mu?

Teşekkürler.

 
Oto çekici ile çekilir.
Araba otomatik ise zaten çekmeyi düşünmeyin.
Değilse de dik yokuş işi tehlikelidir. Verin 300 TL çekici alsın görürsün
  • kisa  (21.11.20 23:55:47) 
Trafik sigorta poliçesine bakıp çekici ile çektirseniz. Geçmiş olsun bu arada.


  • synax  (22.11.20 00:10:49) 
Hangi sehirdesiniz? Ankara da ise açık yerler bulabilirsiniz yarın belki. Siz hiç kendi arabizla çekmeye çalışmayın derim.gerekitse 1 gün dhaa dursun ya da şantiye çektirin cekiciyle.


  • bepicolombo  (22.11.20 00:32:33) 
Belki sigorta ile bir tane çekici hakkı vardır ücretsiz.

Bir de depriyaj teli illa gerekiyor mu? Emin misiniz? Debriyaja basınca ileri mi kaçıyor debriyaj kolu? O zaman teli geçici olarak bağlayamaz mı usta? Çok kötü durumlarda gerekiyor yedek parça ama bir çok zaman geçici tel başlayabiliyorlar. Hatta benimkini plastik bir şeyle bağlamışlardı benim debriyaj böyle olmuştu (Citroen C3-2006) Sonra plastik şeyin sesi beni rahatsız etti ustaya götürdüm başka bi usta, o usta da orijinal teli birbirine mi ne bağladı, orijinal teli bulmayı gerektirecek bir durum olmadı.

Yani demek istediğim parça çıkacağına emin misiniz? Belki de minnacık bir işlemdir. Bu arada ben yolda kaldığımda usta bu işlemi 15 dakikada yaptı ve 100 TL aldı, evden gelmişti adam 100 TL verdik tabii o yüzden.50 km yol yaptım bir şey olmadı.

Umarım hafif bir şeydir ve usta hemen halleder.
  • kırmızıayakkabılıgargamel  (22.11.20 00:35:16) 
Citroen ile sizin markanız zaten aynı değil mi? Bunların hep debriyaj tel sorunu oluyordur belki ve umarım sizinki de hemen halledilecek bir şeydir.


  • kırmızıayakkabılıgargamel  (22.11.20 00:36:14) 
araç sahibinin kredi kartı varsa onun arkasında asistan hizmetleri yazar bankaların sigortası bunu ücretsiz çekmesi lazım kartın arkasındaki numarayı arayın


  • sivrisinek  (22.11.20 01:00:54) 
Cevaplarınız için teşekkürler.

@bepicolombo İstanbuldayız

@kırmızıayakkabılıgargamel valla tam nasıl koptu tel bilmiyorum, artık arabanın başına gidip bakıcaz herhde
  • housedaki topal doktor  (22.11.20 08:54:23) 
@housedaki ne oldu hocam? Neymiş sorun?


  • kırmızıayakkabılıgargamel  (22.11.20 23:07:12) 
Debriyaj teli kopmuş. Pazar sabahı gidip arabayı yan sokaktaki otoparka ittik. Bu sabah da ustaya yaptırdık.


  • housedaki topal doktor  (23.11.20 18:09:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.