macOS - iPhone senkronizasyonu

selamlar applecılar,

hem mac hem iPhone sahibi olanlar bunun ne gibi faydalarını görüyorlar.

telefon bir yazıyı kopyaladığında bilgisayara yapıştırabiliyor.
airdrop sayesinde kolayca belge paylaşabiliyor.

iphonea not yazıyorsun anında macte. veya safaride açtığın sayfaları anında görüyorsun. iphonedan foto çekiyosun anında macte fotoğraflar uygulamasında. macten telefon görüşmesi yapma, mesaj yazma. mesajların-aramaların otomatik mace de iletilmesi. say say bitmez.

  • jelly bear  (21.11.20 23:17:22)
- telefonun tarayıcısından (safari ya da chrome fark etmiyor) girdiğin bir siteye mac'ten devam edebiliyorsun. tersi de mümkün.

- Windows'ta çok sık yaşanan 'iPhone'dan fotoğraf aktarma sorunu' mac'te yok. iCloud yedekleme açık ise direkt mac'te görebiliyorsun. Değilse de telefondan mac'e aktarırken hiç sorun yaşanmıyor.

- Telefon çaldığında mac'ten yanıtlayabiliyorsun.

- Telefon klavyesinde kullandığın kestirmeler otomatik olarak mac'e de geliyor. Örneğin ben telefonda gmm yazınca gmail mail adresim geliyor direkt. Form doldururken full adresi yazmak zorunda kalmıyorum. Aynısı mac'te de mümkün oluyor.

- Anahtar Zinciri sayesinde her iki cihazda da şifrelerim otomatik hatırlanıyor.
  • himmet dayi  (22.11.20 11:37:38)