[]

Bilgisayar toplamak vs toplanmış halde almak

En son lisede heralde topladım bilgisayar. Daha doğrusu toplu bilgisayarın cpu/gpu/ramini/hdd degistirdim. Kısacası 10 küsur yıldır bunun dışında teknoloji olarak yaptığım laptopu açıp temizlemek/macun koymak.
Simdi de bilgisayar alayım diyorum, kendim toplamak diyince hanım biraz korktu. Çünkü zamanında onun bilgisayari toplarken bir adet usbnin kablosu (nasil oldu bilmiyorum) yandı ve soldaki usb girisi kullanimaz oldu. Beni de korkuttu nalet kadin öyle diyince motivasyon gitti:'(

Ne dersiniz? 800 euro falan yatırıcam, toplanmis halde satan websiteleri var fena değil gibi ama kendim de yaparim diyorum.
Ya da toplu alsam da ileride sonuçta cpu/gpu değistirir, ram takar vs bir şekilde bu işe alisirim.
Video izledim, baya kolay ama isin ucunda yatırım var.

 
diy. kendin yap diyorum.


  • ankarakecisi  (21.11.20 21:17:29) 
tr'deyseniz hazır sistemler biraz daha ucuza geliyor bu aralar. itopya, incehesap vs. gibi sitelerden bakabilirsiniz.


  • signore  (21.11.20 21:53:16) 
@signore Yok fransa'dayim ama dediginiz gibi daha ucuza gelebilir gibi. Almanya üzerinden satan iki yil garanti veren site var, onun uzerinden hazir olan 780 tutuyor, pcpartpicker 1000 diyor...


  • logisticsmanager  (22.11.20 00:07:20) 
@logisticsmanager aynı parçalar daha ucuzsa kesinlikle hazır. hatta 50 euroya kadar fark verilir bence hazır olması için.


  • signore  (22.11.20 01:09:32) 
Bilgisayar toplamak artık LEGO birleştirmek gibi. Toplarsınız. Korkmayın.
Türkiye'de hazır pclerde işlemci nesli eski ve ram dandik olabiliyor. Avrupa'da nasıldır bilmem. Aman Dikkat edin .

  • ycaycayca  (22.11.20 16:49:55) 
@ycaycayca yok hepsinin markasi vs belli. Parasina göre zaten, 30 euro fazla verip aegis diyor, yoksa kingston takarim diyor. Ssd icin de gecerli.
Heralde parcalarin markasi en cok power supply, fan gibi şeylerde no name olabiliyor. Ha ama no name ssd ve hdd takanlar da var. Ama her sey acik, sürpriz yok.

Garip şekilde aynı ürünleri topladığımda resmen ayni fiyat/daha pahalı gibi oluyor...
  • logisticsmanager  (25.11.20 16:16:43) 
kendin de yapabilirsin zor bir şey değil, gerçi ben de hazır aldım üşendiğim için :D hazır alacaksan da düzgün bi psu taktır. dandirik markalara güvenme. corsair falan olsun.


  • glamdr1ng  (25.11.20 16:34:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.