[]

Analiz Eksiklği - Plansızlık yüzünden iş değiştirme

Merhabalar,
Öncelikle yazılımcıyım. Yaklaşık 2 ay önce geçiş yaptığım firmada bana mülakatta söylendiği gibi öyle süreçlerin analizlerin düzgün olmadığını farkettim.
Çok çalışmama rağmen hiçbir iş bir task ile veya bir mail ile planlı olarak iletilmiyor. Elimde herhangi bir tasarım olmadan tahminen iş yapmak zorunda kalıyorum. İşin sonunda iş tekrar değişiyor ve bu iş yarına yetişsin tarzı bir durum olduğu için yine fazladan iş yapmak durumu oluyor. Bu yüzden performansım da yeterli değil. Şuana kadar bir eleştiri gelmese de ben rahatsız oluyorum.
Yakın zamanda yöneticim ile konuşmayı düşünüyorum ama muhtemelen çözülmeyecek. Başka bir yere geçiş yapmak istersem birkaç haftada yapabilirim. Sizce bu sebeplerden dolayı iş değiştirmek mantıklı mı yoksa biraz sorunları çözmeye mi çalışmalıyım?

 
iş yerinden memnunsan sorunları çöz, toplantılarda konuş.
memnun değilsen ayrıl... bence :-)

  • ankarakecisi  (21.11.20 20:39:56) 
benzer bir yerde çalıştım. mülakatta yok şöyle agile'ız yok jira olmadan iş yapmayız diye uçtular. işe bir başladım, sabah patronun ağzından çıkan sözlerle belirleniyordu o günkü/haftaki iş, daha sonrasında niye böyle yaptın lafını çok işittim (işler kesinlikle bir yere yazılmıyordu, patron kafasında birşeyi değiştirip size söylemeyince sizi herkes içinde suçluyordu - 2 kez yaptı bunu). 5.5 ay dayanabildim o işe.


  • mrtkp1234  (21.11.20 20:56:34) 
yorumlar için teşekkürler.
@mrtkp1234 ün yaşadığı duruma benziyor şuan durumum. Neyse ki şimdilik suçlama yok. Konuşup çözmeye çalışalım. Çözülmezse yeni yıla kadar beklerim diğer şirketlerdeki yeni maaş skalasına denk gelebilmek için.

  • amusan  (21.11.20 21:27:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.