Alerjik Rinit ile gelen Burun Akıntısı - Tıkanması

Ağırlaşarak devam eden alerjik hastalığım, burnumun tıkanması ve sürekli akması ile beni çok daha yıpratıyor.
Yemeklerden tat alamıyorum ve sesim çok boğuk çıkıyor haliyle. Çok çaresizim ahali...

bunun için alerji ilaçları var. ya da burnundaki etleri küçülttüreceksin başka çare yok.
(bkz: burun ameliyatı/ @let the game begin)

  • let the game begin  (16.05.10 10:39:26)
benim de çok muzdarip olduğum bir şeydir bu alerjik rinit.
git kendine bi kutu aerius al, çakı gibi olursun.
yalnız bu eczacılar çok şerro olabiliyor; "aerius yok ama, şu ilaç da onun dengidir" vs vs diyebiliyorlar. iltifat etmeyelim
aerius kullanalım, huzur bulalım:)
  • ilbertus  (16.05.10 11:51:19)
yalnız bu iş için kullanılan her ilaç feci uyku yapıyor. zaten reçetesinde de yazar. o yüzden konsantrasyon gerektren bişiler yapcaksanız aman diyim içmeyin. evet burun akntısı zınk diye keser ama zınk diye de uyku getirir. daha bu meretlerin uyku yapmayanına ben rastlamadım.

  • rentts  (16.05.10 13:10:41)
aynı sorundan yakınan biri olarak, sabah uyandığımda kullandığım 2 ilaç aerius ve rinoclenil sprey hayatımı kolaylaştırıyor. GÜn içerisinde bir daha kullanmaya gerek kalmadan akıntı ve tıkanıklığı çözebiliyor. Ancak unutmayın alerjik reaksiyonlar sonucunda burun poliplerinizde büyüme gerçekleşirse ameliyat kaçınılmaz.

  • angelofdeath  (16.05.10 14:13:46)