Paket taksi maaşları hk.

Geçenlerde Migros paket takside çalışan biriyle konuştum ayaküstü. Kendi aracının bagajına soğutma dolabı yaptırmış. Migros'a gelen sanal market siparişlerini evlere götürüyormuş. Ne kadar kazandığını sordum. Aylık 10-12 bin arası dedi. İnternette bu konuyla alakalı bir şey bulamadım. Sizce doğru söylüyor olabilir mi yoksa sallamış mıdır?

doğru diye duydum ben de

  • lcha  (20.11.20 12:30:27)
Doğru, birçok alışveriş sitesinin bu şekilde partnerlik programı var, aracınla kayıt oluyorsun paket başına promosyon vs alıyorsun çok karlı bir iş.

  • paramolacak  (20.11.20 12:37:43)
10-12 net mi brüt mü onu merak ettim açıkcası ben, kaskosu, sigortası, mtvsi, benzini ıvır zıvırı hepsi cepten sonuçta.

  • garavel  (20.11.20 12:56:08)
genel olarak kuryelikte iyi para var. bana yemek getiren kuryelerin bazıları benden çok kazanıyor olabilir o yüzden bahşiş verirken bir daha düşünün.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.11.20 13:50:39)
soğutma dolabını kendi ödemiş, araç kendisinin, mazotu kendi veriyor, vergileri kendi veriyor, sigortaları kendi ödüyor, vergiler var, aracın tamiri bakımı tutumu var. bunların hepsi adamın cebinden çıkıyorsa, brüt 10-12bin arası kazanıyor olması gayet normal.

amortisman harici net 10-12 kazanıyorsa, o da gayet iyi. 5 sene kullanabileceği 150bin liralık bir araba ile ayda 10-12bin kazanmak bence çok iyi.

kaldı ki bu pandemi döneminde eve servis meselesi aldı yürüdü. geçenlerde birisi anlatmıştı. eskiden "getir" şubesi açtığında bilmemkaç yılda sermayen geri dönerken, şimdi 10-15 ayda geri dönüyormuş.
  • co2s2  (20.11.20 15:14:09)