[]

Kariyeri hayat merkezi haline getirmek

Hiç sorgular gibi oluyor musunuz ? Bu kadar koşturuyorum ama elde ettiklerimden sonra bireysel izole yalnızlığın getirdiği maddi çıktıları paylaşacak doğru düzgün kimsem etrafımda olmadiktan sonra ne manası var bu kariyer çılgınlığının diye...
Sosyal varlıklarız fakat sistem bizi hep daha fazlası için daha fazla çalışmaya öğrenmeye itip 4 duvar arasına mahkum ediyor. Yakın zamanda güney korede (en yüksek intahar oranı olan ülkedir kendisi) lise cağındaki çocuklara yapılan baskı sonucu yaşadıkları psikolojik buhranı izledim, düşünün ki aileler iyi bir okul kazanırlarsa hediye olarak ilerde is bulmalarına yardım edeceğini düşündüğü estetik ameliyatı hediye ediyorlar çocuklarına. Bizdeki karşılığı farklıdır işte, dünyada bu başarı acligina bir hastalık gibi bakabilir miyiz ? 
Work hard party harder diye o yüzden diyorlar zaten :P

Bence çalışmakla ilgili bi sorun yok, herkes evleniyor, herkes çocuk yapıyor, herkes mutlu olmadığı, ortalama hayatlar geçiriyor zaten. O yüzden bir konuda tutkulu olup bunun için çalışmak güzel bir şey bence.

Sorun aslında "önemli olmayan" bir iş için çok çalışmak. Para, meşhur olmak falan da iyi güzel ama asıl tatmini getirecek, "başarılı" hissettirecek olan şey onlar değil. İnsanlar bunun ayrımını yapamadıkları için kötü hissediyorlar.
  • plutongezegendegilmi  (20.11.20 12:27:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.