[]

Covid geçirenler

Hastalığın 9. günündeyim. Hafif gecirdim ancak boğazımda hafif ağrı var ve boğazlarimin görüntüsü baya kötü. Normal mi durumum?
 
sorudan bağımsız olarak, babamın testi pozitif çıktı semptom olmadan test yaptırmıştı. şuan hiçbir semptomu hala yok, sizin şikayetler pozitiften sonra mı arttı yoksa önceden var mıydı ?


  • garavel  (19.11.20 17:51:39) 
nefes almakta güçlük çekmiyorsanız, ciğerlerinizde bir ağrı hissetmiyorsanız işler yolunda.

maalesef boğaz ağrısı, öksürük gibi şikayetler biraz uzun sürebiliyor.

(annemden biliyorum)
  • fever  (19.11.20 18:42:45) 
@fikox
Boğazınız nasıl görünüyor biraz tarif edebilir misiniz ? Hatta imkanınız varsa referans bir görüntü paylaşır mısınız. Çünkü ben covid belirtileri göstermedim ve hiçbir şikayetim olmadı, çok şükür bu süreci sağlıklı şekilde geçiriyorum ama 2 ay önce ve yakın zamanda boğazım ve dilimde daha önce meydana gelmemiş belirtiler oluştu. Ufak kabarcıklar (grip, soğuk algınlığı vb. farklı şekilde), dil altında ciğer renginde renklenme ve yaralar oluştu. Hatta 2 ay önceki dönemde dilim bile uyuşur gibi olmuştu. Şimdi yaralar gene kayboluyorlar ama merak da etmiyor değilim, bu yüzden sormuştum.

Teşekkürler
  • burka  (19.11.20 19:06:20) 
Garavel
İlk testimi boğaz ağrısı baslayinca yaptırdım ve negatif çıkmıştı. Boğaz ağrısı aynı devam etti ve 4. gün ağır olmayan tüm belirtilerim çıktı.

Fever
beyaz iltihabi değil görüntü. Lekeli hayvan akciğeri gibi görüntü.Kabarcik değil, dil bölgesinde yok. Bütün boğaz bölgesinde var.
  • fikox  (19.11.20 19:24:34) 
Nisan ayında geçirdim, 2 ay öksürdüm, 3 hafta koku tat alamadım sonra herşey düzeldi.


  • kanlakarisikyagmur  (20.11.20 07:47:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.