Cuma yasak var mı?

Gerçekten kendimi gerizekalı hissetmeye başladım. Herkes bana cuma yasak var diyor ama haberleri açıyorum okuyorum böyle bir emare yok. Kime sorduysam var dedi. Uçak bileti alacağım mal gibi kaldım. Birisi bana kesin bir şey söyleyebilir mi lütfen :(

Sokağa çıkma yasağı yok, ama kafeler filan paket servise geçiyor. Sokağa çıkma yasağı haftasonu. Ben de 5 kere okudum metini anca öyle anladım.

  • plutongezegendegilmi  (19.11.20 16:36:11)
Yine viriniz var biriniz yok dediniz çıldıracağım ahahah

  • screwedup2  (19.11.20 16:48:37)
uçağa bineceksen biletini vs göstererek muafsın yasaktan

yasak da cumartesi akşam başlıyor
  • hadsafhada  (19.11.20 16:53:21 ~ 16:54:42)
haftasonuna cuma akşamı da dahil işte, yani cuma akşam 20:00'dan sonra çıkmak yasak. ama zaten bilet alabiliyorsan, uçağa bineceksen çıkabiliyorsun.

edit: ben yanlış anlamış olabilirim çünkü doğrudan şöyle bir madde koymuşlar.

5- Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00'a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00'den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

ama yukarda niye ,

Cumhurbaşkanımızın başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00'den itibaren geçerli olacak şekilde;

bir şey demişler, enteresa :)
  • aziz dostum jack  (19.11.20 16:54:04)
@ aziz dostum; aşağıda yazdığın, "gardaş biz kurallar koyuyoruz ama bu kurallar (tüm hepsi lokantalar filan yani) cumadan geçerli" demek.

Ama sokağa çıkma yasağı ile ilgili olan üstte yazdığın. Kesin bilgi.
  • infernalcadre  (19.11.20 16:59:11)
peki yarın cafelere saat 8 e kadar oturabilecek miyiz?
kafe manyağı değilim ama bir kac sey yazmam calısmam lazım

  • blackgirl00  (19.11.20 17:13:07)
@blackgirl00 genelgeye göre evet. Çünkü cuma 20:00 dan itibaren geçerli olacakmış.

  • infernalcadre  (19.11.20 18:20:08)
Starbuckslar gel al uygulamasına dahil olacak mı, bilgisi olan var mı?

  • ekşi duyuru sever  (19.11.20 19:16:34)