Kendime nasıl bir meşguliyet bulmalıyım.

Çok dırdırcı bir annem var. Beni hiç boş bırakmaz. Hep iş koşar. Pandemi dolayısıyla çalışamıyorum. Bu benim suçum değil ama beni darlıyo yinede.şimdi de online kurslar bulmuş,evde oturuyorsun bari ise yara diye.
( Bu kursların hiçbiri ilgimi çekmiyor. Bomboş şeyler olduğunu da anlatamıyorum. Yok zaman yönetimi yok bilmem ne. Bunun kursuna mi gidilir ? )
Zaten gelecek yıl bunu çekecek değilim. Başka bir ülkenin vatandaşlığına geçmek için yollar arayacağım. (Bu konuda da bir iki tavsiye verirseniz olur hani.) ama şu anda anı kurtaracak çözümler lazım. Kendime öyle bir meşgale bulmalıyım ki, oturduğum yerden buna fazla söz hakkı kalmasın. Serbestleşme döneminde kurslar aklıma geldi. Bi enstrüman kursu falan bulup gitsem yüzümü görmez,bana sarmazdı... Ama tam o anda da koronaya yakalandık. Acaba on-line müzik kursu falan var midir ki ne? Hem kendime birşeyler katarım hem de şunun dilinden kurtulurum..

Ilgini cekecek kurslar / dersler bul, kendini gelistir. Annen dogru soyluyor ama kendini gelistirmen icin neye ihtiyacin oldugunu bilmiyor, onu ancak sen bilirsin. Seneye "baska bir ulkenin vatandasligina gecmek icin yollar aramaya" basladiginda nasil bir kayaya carptigini goreceksin. Su issiz vaktini bosa geciriyorsan cidden cok yazik ediyorsun. Kac dil biliyorsun? Yurtdisinda ne yapacaksin? Hangi ulkelere baktin? Gidis sartlarini biliyor musun? Neden bu isi gelecek seneye biraktin? Zaten bugun karar versen gitmen en az 1 sene alacak simdiden basla iste. Kendi is alaninda en ileride misin? Daha ileri gitmek icin ne ogrenmen gerekiyor vs. Bunlari annen bilmez ama ancak sen bilirsin. Eger calismadan karnin toksa basinin ustunde bir cati varsa ne kadar sansli oldugunu bilmiyorsun bu devirde, hakkaten o vakti dogru kullan.

  • robokot  (19.11.20 15:57:52)
yemek yap, camları sil, evi süpür, banyoyu temizle, kek yap

  • bir soru sorcam  (19.11.20 16:46:13)
“ zaman yönetimi yok bilmem ne”

Evet bunun kursu olur. Önemli bir konudur.
  • fever  (19.11.20 16:46:59)
madem yurtdışına gitmek gibi bir hayaliniz var, ingilizcenizi mükemmel dereceye getirmek için çalışabilirsiniz.

bir de ankara anlaşması var, ona da bir bakın. son günü 30 aralık.
  • fever  (19.11.20 18:40:48)