[]

özel hastaneler covid aşısını sağlık bakanlığından bağımsız getirtebilir mi

Diyelim ki 2021 başındayız. Biontech'in aşısı piyasaya çıktı.


Aşıyı sağlık bakanlığı sipariş edip devlet hastaneleri ve özel hastanelere
dağıtımını mı sağlayacak yoksa özel hastaneler sağlık bakanlığından bağımsız olarak aşı getirtebilecekler mi?

 
Değil aşı, aspirin bile getiremez.


  • giovanne  (18.11.20 22:47:45) 
öyle bir şey imkansız. devlet ne kadar alırsa o kadar.


  • candide  (18.11.20 22:53:33) 
Tabii ki gelecek ve VİP hastalara yapılacak. Hatta devletten önce oralara gelecek.
Devlet hastanelerinde ücretsiz yapılan her türlü aşı da özel hastanelere ayrıca geliyor ve istersen ücreti mukabili yaptırabiliyorsun. Çocukluk aşıları, grip aşıları, hpv aşıları,zatüree aşısı, hepatit aşısı gibi. Neden bu aşının özel bir statüsü olsun ki.

  • olivia  (19.11.20 01:24:28) 
Benim bu soruyu sorma amacım şuydu; olur da devlet eliyle ilaç temin edilemezse, özel hastaneler kendi başlarına aşı sipariş edebilir mi?

Bugün aynı soruyu Nevşin Mengü de sormuş. Uzmanın verdiği yanıt, devlet eliyle sipariş edileceği yönünde. youtu.be
  • chihirovekohaku  (19.11.20 13:15:26 ~ 13:28:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.