[]

barilla makarna sosu

geçen gün bi sos aldım. bugün fark ettim kapağı açtıktan sonra 5 gün içinde tüketilmelidir diyormuş. öyle bişey mümkün değil. haftada bir kere kullsanm 2 ayda anca biter belki. ben şimdi 2 defa kullanıp çöpe mi atacağım? bozuluyorsa bozulmaması için ne yapmak gerekir?
 
2 gün değil de 1 haftada falan bitirmezsen hafif hafif küflendiğini gördüm. bol bol koy makarnaya. pesto sos aldıysan, yeşil olanından. sür ekmeye göm gitsin.


  • eksisozlugebirdahageldimbunickisectim  (17.11.20 22:08:09) 
o makarna sosları zaten tek kullanımlık değil mi?


  • biergarten  (17.11.20 22:16:01) 
400 gramlık bir kavanoz, tek kullanımlık değil. ayrıca makarnada kullanmak için aldım ekmeğe sürmek için değil. bir daha almayacağım sanırım.


  • duyuru  (17.11.20 22:47:51) 
basilico sos


  • duyuru  (17.11.20 23:11:12) 
Yani bence siz cok az koyuyor olabilirsiniz, genelde o bi kavanoz soslar yarim paket makarnaya felan anca yetiyor.


  • Haldamir  (17.11.20 23:26:03) 
evet çok soslu sevmem ama bir kavanozun yarım pakete boşaltılması da aşırı derecede aşırı geldi bana.


  • duyuru  (17.11.20 23:49:03) 
Tabii, nasil kullandiginiz damak tadiniza bagli. Eger uzun sure saklamak istiyorsaniz ustunu yag ile kaplamak bir cozum olabilir. Ayrica genelde domastes bazli soslar rahatlikla dondurulabiliyor, oyle porsiyonluk bolup dondurabilirsiniz de.


  • Haldamir  (17.11.20 23:59:14) 
ben de hep barilla basilico aliyorum. su anda da evde var. hic de kuflenmedi. buzdolabinda sakliyorum. tadi bile degismedi. asla 5 gunde tuketemem cok fazla. her gun makarna mi yiyecegim? oyle yazdigini bile gormemisim.


  • batlegolas  (18.11.20 12:05:45 ~ 12:06:34) 
kullanacağını kullan kalanını parçalara bölüp buzluğa at. bişeycik olmaz.


  • theseachange  (18.11.20 12:10:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.