bu alet nasıl çalışıyor?

urun.n11.com

annem çanak antenli uydu kullanıyor normal kanalları izlemek için. ama hava bozulunca hep yayınlar gidiyormuş. böyle bir şey buldum internette, internet bağlantısıyla çalışan uydu diye. bu nasıl çalışıyor? internete bağlayınca tüm kanallar çıkıyor mu uydu alıcıyı? ya da nasıl bağlıyorsun internete uydu alıcısını falan?

"ÇANAKSIZ KULLANIM ÖZELLİĞİ YOKTUR" demiş ilanda ama sanırım iptv de çalıştırabiliyor.
İptv internet ile çalışan bir bişey ama serverlar oluyor bazıları üyelik gerektiriyor. İptv nedir diye araştırırsan detaylı bilgi alabilirsin. Tivibu Ev yada altyapı varsa Turkcell TV+ var çanak anten olmaksızın internet ile çalışan ama aylık ücretleri var yine.

  • infernalcadre  (17.11.20 15:53:03)
Hava bozunca yayının gitmesi için aşırı yağışlı, veya yağış toplayan aşırı yüklü bulutlar olması gerekli, senede bir kaç kereden fazla olmaz marmara'da mesela.

Çatıya çıkıp LNB ve Çanağa bi göz atılmalı, ayarı filan kaçmış olabilir, ya da ilk montajında da sinyali yakalyanınca sıkıp kaçmışlardır, ince ayar yapmamışlardır.

Linkteki alet biraz gelişmiş bir alıcı, wifi alıcısı da var ama ip tv özelliği var mı göremedim. Olsa da pek anneye göre şeyler değiller zaten.

Siz çanağı ve LNB'yi düzeltme yoluna gidin bence.
  • John Bloor  (17.11.20 16:56:43)
arkadaşım sorduğun sorudan anladım ki ip tv nedir bilmiyorsun bu durumda anneciğin de bilmiyordur yani belli bir yaş üzeriyse zaten ip tv yi kullanamayacaktır.
o yüzden bu aleti boşverip @john bloor un dediği gibi tavsiyem çanak anteni daha iyi sinyal alan bir yere taşımanız veya rüzgarda yağmurda sallanmasını önlemeniz olacaktır.

  • jamswety  (17.11.20 17:42:15 ~ 17:42:52)