Aile ve Sosyal Pol. Bakanlığı işe alım sınavında CV ve KPSS

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na hemşire, fizyoterapist, sosyal çalışmacı, psikolog gibi sözleşmeli alımlar için sınav başvurusu vardı. Burda bi sisteme kayıt olup bilgilerimi girmem istendi. Fotoğraf, daha önce nerede çalıştığım, CV’m ve KPSS puanım alındı. Şimdi bu sınava KPSS puanı yüksek olanlar çağrılmayacak mı? Neden benim CV’mi ve fotoğrafımı istediler?

Ülkede bu tarz alımlarda KPSS sadece baz alınıyor sanıyorum, CV’yi de dikkate alırlarsa ülkemiz adına sevinmek istiyorum, sevineyim mi?

Demek ki kpss dışında başka kriterler de önemli bu alımda. Çok umutlanmamak ve bel bağlamamak lazım bence ama belli de olmaz, umarım şans size güler.

  • kostüm çok güzel prenses misiniz  (16.11.20 21:19:40)
KPSS a ilanlarının hepsinde CV alınıyor, neden çalışmak istersiniz tarzında kendi el yazınızla yazı istiyorlar falan da bunların sevindirici bir haber olduğunu düşünmüyorum. Öylesine yapıyorlar bence.

  • Hallegadola  (16.11.20 23:09:33)